Haberler

Doğu Anadolu Temsilciliğimizden İyilik Seferi

17-03-2022

Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Temsilciliği ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen, beş şehirde toplam 840 aileye gıda yardımı ulaştırdı.

Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Temsilciliği ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen, beş şehirde toplam 840 aileye gıda yardımı ulaştırdı.

Gerçekleştirilen iyilik seferinde Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Temsilciliği Personeli Ömer Çevik ve gönüllülerimiz tarafından Kars’ta 185, Iğdır’da 180, Ağrı’da 175, Van’da 150 ve Elazığ’da 150 aileye mutfak ihtiyaçlarına katkıda bulunmak üzere gıda kumanyası teslim edildi.

Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Temsilcisi Ömer Sait Aksoy Beyefendi, gerçekleştirilen yardım çalışması sonrasında duygularını şöyle ifade etti:

“İhtiyaç sahibi ailelerimizin kapılarını çalıyor, iyilik ulaştırıyoruz. Gıda kolilerimiz bir ailenin en azından mutfak eksiklerinin büyük bir bölümünü karşılıyor. Gittiğimiz her evde ayrı bir hikayeyi dinliyor, dertleşiyoruz. Bağışçılarımızın desteğiyle ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yaralarını sarıyoruz. Allah bizleri bu yola vesile kılan herkesten razı olsun.”

Ailelerimize ulaştırılan bir adet gıda kolisinde; bezelye konserve, bisküvi, bulgur, makarna, çay, puding, çokokrem, kırmızı mercimek, hazır çorba, pekmez, nohut, pirinç, salça, sıvı yağ, şehriye, toz şeker, tuz, un ve zeytin bulunuyor.

Sizler de “Kumanya Bağışı” projemizle bir ailemize kumanya yardımı yapabilir, mutfak eksiklerinin büyük bir ölçüde karşılanmasına vesile olabilirsiniz.

Toplam