Dünya Pakistan'a Şimdi Yardım Etmeli | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Dünya Pakistan'a Şimdi Yardım Etmeli
07-09-2010
Dünya Pakistan'a Şimdi Yardım Etmeli

Dünya Pakistan'a Şimdi Yardım Etmeli

Topraklarının dörtte biri sular altında kalan Pakistan hala sel sularından arınamadı. Oluşan gölet suları hala çekilmedi. Islak topraklar ...
Topraklarının dörtte biri sular altında kalan Pakistan hala sel sularından arınamadı. Oluşan gölet suları hala çekilmedi. Islak topraklar mikrop yayıyor. İçilen suyun yüzde doksanı kirli su.

Topraklarının dörtte biri sular altında kalan Pakistan hala sel sularından arınamadı. Oluşan gölet suları hala çekilmedi. Islak topraklar mikrop yayıyor. İçilen suyun yüzde doksanı kirli su. Yapılan yardım çağrılarına diğer ülkelerden gelen karşılık yeterli değil. İnsanlar temiz su, yiyecek ve çadır sıkıntısı çekiyor. Pakistan'ın BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Abdullah Hüseyin Harun, dünyanın Pakistan'a şimdi yardım etmesi gerektiğini, aksi takdirde Pakistan'da gelecek günlerde dünyada şimdiye kadar görülmemiş çok büyük insani krizin çıkacağını belirtti ve Salgın hastalıklardan binlerce ölüm daha yaşanacak. Görünen buz dağının sadece ucu dedi. Deniz Feneri Pakistan'da temiz içme suyu sağlamak için su kuyuları açıyor. Mobil sağlık ekibiyle her gün 200 kişiye muayene ve ilaç hizmeti veriyor. Gıda ve nakit yardım dağıtımlarını da sürdüren Deniz Feneri, dileyen hayırseverlerin adak kurbanlarını da Pakistan'da keserek afetzedelere dağıtıyor. Pakistan sel mağdurları için acil olarak su kuyusu, ilaç, gıda ve barınma için acil yardımınıza ihtiyaç bulunmakta. Sel felaketinden 18 milyon kişinin etkilendiğini, uluslararası toplumun yardımlarının devam ettiğini, ancak halen bölgede içilen suyun yüzde 90'ının kirli su olduğunu belirtti.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.