Dünya’nın dört bir yanına giden Deniz Feneri Derneği gönüllüleri Müslüman kardeşleri ile bayram namazında saf tuttu | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Dünya’nın dört bir yanına giden Deniz Feneri Derneği gönüllüleri Müslüman kardeşleri ile bayram namazında saf tuttu
24-09-2015
Dünya’nın dört bir yanına giden Deniz Feneri Derneği gönüllüleri Müslüman kardeşleri ile bayram namazında saf tuttu

Dünya’nın dört bir yanına giden Deniz Feneri Derneği gönüllüleri Müslüman kardeşleri ile bayram namazında saf tuttu

Uzak Doğudan, Asya’ya, Afrika’dan, Balkanlara yükü iyilik olan gönüllülerimiz bu kurban bayramını da evlerinde aileleri ile değil hiç tanımadıkları Müslüman kardeşleri ile geçirmek için yollara düştüler. Ekipler görevli oldukları ülkelere ulaştılar, bayram namazına durdular, kurban kesimlerine ve dağıtımlarına başladılar.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in açıklaması; Bugün dünyanın kan, gözyaşı olan bütün mazlum coğrafyalarında Deniz Feneri Derneği ve diğer STK lar kurbanı vesile kılarak milyonlarca insana barış götürüyor, iyilik götürüyor.

Gönüllülerin gittikleri coğrafyaların masum insanlarının dualarını ise Türkiye’ye getiriyorlar. Kurban; bireysel bir ibadet olmakla beraber ‘’son yoksula ulaşana dek’’ kapı kapı ziyaret edilen ihtiyaç sahibi aileler vasıtasıyla büyük bir gönüllü hareketine dönüşmüştür.

Bu organizasyon aynı zamanda kardeşlik bağlarını güçlendiren, mesajı “barış” olan bir harekettir. Bu imkânı oluşturan ise halkımızın merhamet elidir.

Kurban ibadetini vekâlet yolu ile yerine getirmek üzere yollara düşen, Dünya’nın dört bir yanına giderek Müslüman ihtiyaç sahipleri ile Bayram namazına duran, vekâlet kurbanları kesen, dağıtan gönüllülere, bağışların sahiplerine duaya vesile oldukları için şükran borçluyuz.

Deniz Feneri Derneği olarak Türkiye’de; Samsun Havza, Erzurum, Şanlıurfa, Antalya ve Ankara’da kurban kesimi yapıyoruz. Türkiye dışında Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Bosna-Hersek, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler / Moro, Filistin, Gana, Gürcistan, Irak, Karadağ, Kamerun, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Makedonya, Moğolistan, Moritanya, Nijer, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tanzanya, Tayland / Patani, Uganda, Yemen ve Zimbabwe'de kurban kesimi yapıyoruz.

25 Eylül Cuma akşamı yani bayramın ikinci günü saat 17.00 a kadar genel merkezimizden, şube, temsilciliklerimizden ve www.denizfeneri.org.tr üzerinden kurban bağışı alımlarımız devam edecek.

Bayramımız ve iyiliklerimiz tüm İslam alemine kutlu olsun
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.