HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Eroğlu: Antalya'daki Yangın Kısmen Kontrol Altında
03-08-2008
Eroğlu: Antalya'daki Yangın Kısmen Kontrol Altında

Eroğlu: Antalya'daki Yangın Kısmen Kontrol Altında

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya'nın Manavgat ve Serik ilçeleri arasında 31 Temmuzda başlayan orman yangınının, üç nokta olmak...
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya'nın Manavgat ve Serik ilçeleri arasında 31 Temmuzda başlayan orman yangınının, üç nokta hariç olmak üzere ''kısmen, büyük ölçüde'' kontrol altına alındığını bildirdi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya'nın Manavgat ve Serik ilçeleri arasında 31 Temmuzda başlayan orman yangınının, üç nokta hariç olmak üzere ''kısmen, büyük ölçüde'' kontrol altına alındığını bildirdi. Bakan Eroğlu, Antalya'ya gelerek, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci ile birlikte yangın bölgesinde helikopterle havadan inceleme yaptıktan sonra Manavgat'a bağlı Taşağıl beldesinde Orman İşletme Müdürlüğü'nde basın toplantısı düzenledi. Bakan Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kendisinden yangınlarla ilgili bilgi aldığını, bugün de havada inceleme yaptıktan sonra Başbakan Erdoğan'ı arayarak, bilgi aktardığını söyledi. Bakan Eroğlu, "Yangından mağdur olan vatandaşlarımıza gereken yardımı yapacağız'' dedi. Bakan Eroğlu, ekiplerin büyük bir gayretle, gece gündüz çalışarak yangını söndürmek için mücadele ettiklerini ve önceliği yerleşim birimlerini alevlerden korumaya verdiklerini belirterek, şöyle konuştu: ''Yangın, kısmen büyük ölçüde, (üç nokta hariç olmak üzere) kontrol altına alınmıştır. Yangın bazı bölgelerde, atlayarak bölük pörçük, devam ediyor. Yanan verimli orman alanı 3 bin 500-4 bin hektar civarındadır. Yangın üç noktada devam ediyor. Bunlar Köprüçay, Taşağıl ve Karataş bölgeleridir. Alevlerin önünü kesme gayretindeyiz.'' Bakan Eroğlu, yapılan ilk tespitlere göre, çoğunluğu Karataş köyünün Macarlar mahallesinde olmak üzere 59 evin tamamen, bir evin de kısmen yandığını açıkladı. Rüzgarın hızının zaman zaman 40-50 kilometreye ulaştığına da işaret eden Bakan Eroğlu, rüzgarın hızını düşürmesi halinde, akşam saatlerine doğru veya yarın yangını tamamen kontrol altına alabileceklerini kaydetti. Eroğlu, gazetecilerin kaybolan kişilere ilişkin soruları üzerine, Jandarma Komutanlığı yetkililerinin kendisine kaybolan vatandaşlardan birisine ait kemiklerin, yanan bir evin enkazında bulunduğunu ifade etti. Eroğlu, "Kimliğinin tespit edilmesi için DNA incelemesi yapılacak. Çünkü hangisi olduğunu bilemiyoruz. Kaybolan vatandaşların yangın sırasında yeniden evlerine döndüğünü görenler olmuş. Kimlik tespit çalışmaları yapılacak" diye konuştu.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.