Erzurumlu Çocuklara Yeni Yıl Hediyesi | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Erzurumlu Çocuklara Yeni Yıl Hediyesi
01-01-2011
Erzurumlu Çocuklara Yeni Yıl Hediyesi

Erzurumlu Çocuklara Yeni Yıl Hediyesi

Erzurumlu çocuklar, yılın hayli soğuk geçen son günlerinde çok mutlu. Mutluluklarının sebebi ise Deniz Feneri´nin kendileri için güzel ...
Erzurumlu çocuklar, yılın hayli soğuk geçen son günlerinde çok mutlu. Mutluluklarının sebebi ise Deniz Feneri´nin kendileri için hazırladığı birbirinden güzel hediyeler.

Erzurumlu çocuklar, yılın hayli soğuk geçen son günlerinde çok mutlu. Mutluluklarının sebebi ise Deniz Feneri´nin kendileri için hazırladığı birbirinden güzel hediyeler. Deniz Feneri´nin 2009 yılında başlattığı Çocuklar Üşümesin projesi kapsamında kışlık giysi dağıtımları hız kesmeden devam ediyor. Proje çerçevesinde, Türkiye´nin dörtbir yanındaki ilköğretim okulları ile bağlantılar kuruluyor ve ihtiyaç sahibi çocuklar tespit ediliyor. Soğuk kış günlerinde montu olmadığı için okula titreyerek giden, kışlık ayakkabısı ya da botu olmadığı için okula ulaştığında belki de üşümüş ayaklarını düşünmekten kendisini derse veremeyen çocuklar belirleniyor. Deniz Feneri giyim mağazalarında çocuklara verilecek kıyafetler bedenlerine göre tek tek hazırlanıyor. Bir çocuğa verilen ve içinde mont, bot, şapka, bere, eldiven, atkı, kazak, pantolon, etek ve çoraplar bulunan Çocuklar Üşümesin setlerinin her birinin değeri yaklaşık 200 Lira. Deniz Feneri Doğu Anadolu Temsilciliği, Erzurum´un Yakutiye, Palandöken, Çat, Karayazı, Tekman ilçelerinde 7 ilköğretim okulunda tespit edilen 220 ihtiyaç sahibi öğrenciye de bu özel Çocuklar Üşümesin kıyafet setinden hediye etti. Çocuklara ayrıca Mavi Kelebek projesi kapsamında kırtasiye malzemesi de verildi. Artık Erzurumlu anneler, yeni kışlık kıyafetleri sayesinde üşümeyeceklerini bildikleri çocuklarını okula içleri daha rahat yollayabilecekler. Onların akıllarında çocuklarının üşüyüp hasta olmasına dair bir şüphe bulunmayacak. Gül yüzlü, temiz yürekli çocuklarımızın kıyafetlerini güle güle giymelerini; gün gelip büyüdüklerinde kendilerinin de ihtiyaç sahiplerine sahip çıkmalarını diliyoruz.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.