FETÖ'den Deniz Feneri'ne kumpas! | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv FETÖ'den Deniz Feneri'ne kumpas!
07-09-2016
FETÖ'den Deniz Feneri'ne kumpas!

FETÖ'den Deniz Feneri'ne kumpas!

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, ahaber'de katıldığı programda FETÖ'nün Deniz Feneri Derneği'ne kumpas kurmasının sebebini açıkladı.

Kızılay Başkanı Kınık, FETÖ'nün topladığı himmet paralarıyla yurt dışında ticaret yaptığını ve lüks oteller inşa ettiğini belirtti."RAKİP DERNEKLERE KUMPAS KURULDU"

'Her alanı kapadığı gibi bu yapı, yani kamu alanını askeriyeyi, yargıyı ticari hayatı kapadığı gibi, insani yardım alanını da dizayn etmeye çalıştı. Bununla ilgili benzer operasyonlar insani yardım sektöründe de yaşandı. Bununla ilgili iki örnek; birincisi Deniz Feneri Operasyonu'dur, ikincisi İHH üzerine yapılan operasyondur. Algı operasyonudur büyük oranda çünkü iki büyük, iki önemli aktördü."DENİZ FENERİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYORDU"

Bu yapının insani yardımın sosyal dönüştürücülüğünü hissettiği süreçler, hatırlayın Kanal 7'de bir Deniz Feneri programı ile başlayan ve çığ gibi büyüyen bir insani yardım organizasyonu, daha sonra dernekleşen ve toplumun çok farklı kesimlerinde özellikle bu çok önemliydi onlar için. Çünkü insani yardım dediğinizde dini inançlara dayalı sosyal sosyal kimliklerin ötesinde bağ kurabildiğiniz bir içtimai hayat karşınıza serildi.'"HİMMETLERLE TİCARET YAPTILAR"

'Çok benzeyen bir modelle Samanyolu TV'de aynı kopya formatta bir program ve o programın oluşturduğu bir dernek faaliyete geçti. Tabi oradaki iletişim imkanlarının ve insani yardım sektörü dışındaki alanlardaki gücün bu sektör için kullanılması, Kimse yok mu Derneği aracılığı ile. Burada her şey havuzdaydı, bir okulun açılması için yaptığınız destek ile bir insani yardım kuruluşuna yapacağınız zekat parası da, ticari faaliyetlerden elde edilen gelir de her şey bir yere akıyordu. Bu süreç istismar edildi.''Çok somut bilgiler var, diyelim ki Kenya'da 7 yıldızlı otellerin olduğu, Mayorka'dan insanların özel uçakları ile gelip kumar oynadığı bir yere hastane açtılar ve bu hastaneyi bir yardım paraları ile açtılar. Bu hastane orada aslında bir ticari faaliyet yürütüyordu. 'Afrika'da bir hastane' açıyorsunuz. Aslında Hint Okyanusu kenarında turistik bir bölge ve ticari amaçlı açılan bir yer. Buna benzeyen yani, insani yardımın ticari maksatla kullanıldığına biz çok şahit olduk. Bu insani alanın diğer aktörlerinin alanının dışına itilmesi ile alakalı. Mesela Deniz Feneri Derneği ile ilgili yapılan, aslında Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaşmak amacı ile başlatılan tamamen bir tezvirat neticesinde bir operasyon gördük.'

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.