HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Filistinli Kardeşlerimize Gıda Yardımı ve İftar Yemeği Ulaştırdık
06-04-2022
Filistinli Kardeşlerimize Gıda Yardımı ve İftar Yemeği Ulaştırdık

Filistinli Kardeşlerimize Gıda Yardımı ve İftar Yemeği Ulaştırdık

Deniz Feneri Derneği, dünyanın dört bir yanında gerçekleştirdiği iyilik çalışmalarını Ramazan ayında daha da arttırarak kardeş coğrafyalarımızdaki ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmaya devam ediyor.

Deniz Feneri Derneği, dünyanın dört bir yanında gerçekleştirdiği iyilik çalışmalarını Ramazan ayında daha da arttırarak kardeş coğrafyalarımızdaki ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmaya devam ediyor.Filistin’in Gazze şehrinde ihtiyaç sahibi 500 aileye gıda kolisi ve 1000 adet iftar yemeği ulaştırıldı. Gerçekleştirilen yardım çalışması ile alakalı Deniz Feneri Derneği Genel Merkez Uluslararası İlişkiler Yetkilisi Abdulaziz Güven Beyefendi duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

 

“Filistin, özellikle Müslümanlar için kutsal sayılan aylarda İsrail’in açıkça saldırdığı, Müslümanların Ramazan aylarında barışı, dostluğu değil de zulmü hatırladığı bir coğrafya. Özellikle mübarek Ramazan ayında Gazze’deki kardeşlerimizi toplu halde bir yere toplamak yerine evlerine iftar yemeği veriyoruz. Çünkü toplu yerlere kadınlar gelmeyebiliyorlar. Amacımız insanların, evlerinde ailelerinin tamamıyla iftar yapabilmeleri. Ayrıca Ramazan’ın başında dağıttığımız 500 gıda kolisiyle de 500 ailenin 2 haftalık sahur ve iftar malzeme ihtiyacını karşılamayı hedefledik. Allah bağışçılarımızın hayrını kabul etsin.”

 

Gazze şehrinde dağıtımı gerçekleştirilen gıda kolisi 2 lt. çiçekyağı, 400 gr. helva, 1 kg. hurma, 250 gr. hazır çorba, 1 kutu salça, 850 gr. et konservesi, 2 kutu peynir, 2 kutu beyaz peynir, 2 kg. pirinç, 2 paket makarna, 2 kutu kuru bakla konservesi, 2 kg. şekerden oluşuyor.

 

Sizler de ülkemiz ve kardeş coğrafyalarımızda ihtiyaç sahibi ailelerin Ramazan ayında da yalnız olmadıklarını hissettirmek için “Bağışlayın Bereketlensin” kalpler iyiliğin ışığıyla şenlensin!

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.