HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Gazze'nin Yaraları Sarılıyor
01-06-2021
Gazze'nin Yaraları Sarılıyor

Gazze'nin Yaraları Sarılıyor

Dünya'nın en büyük açık hapishanesi Gazze'ye Türkiye'den acil yardım devam ediyor. Gazze'ye destek veren kuruluşlar arasında yer alan Deniz Feneri Derneği yardım eden ilk kuruluşlardan biri oldu.

Gazze'nin Yaraları Sarılıyor

Dünya'nın en büyük açık hapishanesi Gazze'ye Türkiye'den acil yardım devam ediyor. Gazze'ye destek veren kuruluşlar arasında yer alan Deniz Feneri Derneği yardım eden ilk kuruluşlardan biri oldu.

Zalim İsrail’in, Mübarek Ramazan ayında başlayan hava saldırıları nedeniyle, aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce masum Filistinli sivil hayatını kaybetti. Yoğun bombardıman sonucu evlerini kaybetmiş olan kardeşlerimize nakdi yardımlarımız devam ediyor.

Deniz Feneri Derneği olarak işgalci terör devleti İsrail’in masum sivillere yönelik saldırılarından sonra acil olarak harekete geçerek evlerini kaybetmiş olan Filistinli kardeşlerimize sıcak yemek yardımında bulunduk. Sıcak yemek yardımları dışında Gazze’de yaraların sarılması için; tıbbi yardım, gıda yardımı ve nakdi yardımlarımız kesintisiz olarak devam ediyor.
 

Yıllardır Ambargo ve abluka altındaki Gazze, uzun zamandır dünyanın en büyük açık hava hapishanesi konumunda. Özgürce dolaşım hakkından mahrum bırakılmış 2 milyonu aşkın Filistinli, etrafı yüksek duvarlarla çevrili şehirde yaşam mücadelesi veriyor. İşgalci terör devleti İsrail’in çeşitli zamanlarda gerçekleştirdiği saldırılarla şartların daha da zorlaştığı şehirde hastane, gıda, ilaç, barınma, eğitim, elektrik gibi ihtiyaçlar güçlükle karşılanıyor.

 

İnsani Kriz Devam Ediyor

İsrail saldırılarında şu ana kadar 64’ü çocuk, 34’ü kadın olmak üzere 227 kişi hayatını kaybetti, 1530 kişi yaralandı, onlarca bina ise tamamen yıkıldı veya kullanılamaz hale geldi. 2006 yılından bu yana İsrail’in ablukası altında bulunan Gazze Şeridi'nde insani kriz devam ediyor. Sistematik bir soykırıma tabi tutulan Gazze’de yaşam hala dışarıdan gelecek insani yardım malzemeleri ile sürdürülüyor.


Deniz Feneri Destek Veren İlk Yardım Kuruluşları Arasında Yer Alıyor

Kudüs ve Gazze'de bulunan partner kuruluşlar vasıtasıyla Filistin halkına yönelik sürekli insani yardım çalışmaları yürüten Deniz Feneri Derneği, son saldırıların ardından da anında destek veren ilk yardım kuruluşları arasında oldu. Gıda kolisi, sıcak yemek, tıbbi yardım, evleri yıkılan ailelere kira yardımı ve evleri hasar gören ailelere de nakit para yardımı yapıldı. Son saldırıların Gazze ekonomisine maliyeti milyonlarca dolar oldu. Gazze'de İsrail saldırılarının izini silmek için çalışmalar tüm hızla devam ederken günlük hayat da yavaş yavaş normale dönmeye başlıyor.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.