Haberler

Geçmiş Olsun Giresun

27-08-2020

Giresun'un Dereli ilçesinde meydana gelen sel felaketinde ne yazık ki kayıplarımız oldu. Selden bir çok vatandaşımız etkilendi.

23 Ağustos 2020 Pazar günü şiddetli yağışlar Giresun’u vurdu. Özellikle Dereli ilçesini bir anda esir alan sel felaketinde 2’si jandarma personeli olmak üzere 8 vatandaşımız ne yazık ki şehit oldu. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Selden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Deniz Feneri olarak bölge temsilcimiz, Genel Merkez’den personellerimiz ve Doğu Anadolu Temsilciliğimiz ile hemen bölgeye ulaştık. Yerel yetkililerden, Kızılay ve AFAD’tan aldığımız bilgiler doğrultusunda çalışmalara başladık.

Dereli’de selden zarar gören vatandaşlarımıza gıda, çeşitli giyim ve su yardımında bulunup desteğe gelen başta Kızılay ve AFAD ekipleri olmak üzere diğer STK’larla koordineli bir şekilde yardımlarımıza devam ettik.

Deniz Feneri olarak ülkemizde ve yurtdışında acil müdahale gerektiren yerlere ulaşmaya ve mazlumlara yardım elimizi uzatmaya devam edeceğiz. Tekrar geçmiş olsun Giresun diyoruz. Zorda kalan afetzedeler için "ben de varım" diyorsanız Acil İnsani Yardım Projemize bağış yapabilirsiniz.

Toplam