HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Geçmiş Olsun İzmir
06-11-2020
Geçmiş Olsun İzmir

Geçmiş Olsun İzmir

İzmir Seferihisar’da, 6.6 büyüklükte deprem meydana geldi. Depremde bazı binalar yıkıldı, çok sayıda bina ise hasar gördü. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. 

  30 Ekim Cuma tarihinde merkez üssü İzmir Seferihisar’da, 17 km derinlikte, 6.6 büyüklükte deprem meydana geldi. Depremde bazı binalar yıkıldı, çok sayıda bina ise hasar gördü. Depremden ardından acı bilanço ortaya çıktı; 109 vatandaşımız ne yazık ki hayatını kaybetti, 104 vatandaşımızın ise tedavileri devam ediyor. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

  Deniz Feneri Derneğiolarak; İzmir Depreminin ilk dakikalarından itibaren kriz masası oluşturduk. Deprem bölgesine; Genel Merkez personelimiz, Ege Temsilciliğimiz ve Afyon Temsilciliğimizden ekipler acil olarak intikal etti. Depremde yıkılmış olan binalarda arama-kurtarma çalışmalarına destek verdik. Depremzedelere battaniye dağıtımı, çorba ikramı, çay ikramı, yiyecek ikramı yaptık. Bölgede çalışan ekiplerin ise maske ve dezenfektan ihtiyaçlarını karşıladık. Depremde göçük altında kalan ve evsiz kalan vatandaşlar için başta AFAD ve Kızılay ekipleri olmak üzere diğer STK’larla koordineli bir şekilde yardımlarımıza devam ettik.

 

  Deniz Feneri Derneği olarak, ülkemizde ve yurt dışında acil müdahale gerektiren yerlere ulaşmaya ve yardıma ihtiyacın olan tüm insanlara yardım etmeye devam edeceğiz. Tekrar Geçmiş Olsun İzmir diyoruz. Depremde evlerini kaybetmiş ailelere bu zor günlerinde yardım etmek için “İzmir'e Acil Yardım““ kampanyamıza bağış yapabilirsiniz.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.