HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Gülen Yüzler Çoğalıyor
11-11-2008
Gülen Yüzler Çoğalıyor

Gülen Yüzler Çoğalıyor

Cemile Çopuroğlu İlköğretim Okulu... Pendik'in en fazla iki katlı derme çatma evlerin bulunduğu gecekondu mahallelerinden birinde iki bin bir...
Cemile Çopuroğlu İlköğretim Okulu... Pendik'in en fazla iki katlı derme çatma evlerin bulunduğu gecekondu mahallelerinden birinde iki bin öğrenciye eldeki yetersiz imkanlarla eğitim vermeye çalışan bir okul.

Cemile Çopuroğlu İlköğretim Okulu... Pendik'in en fazla iki katlı derme çatma evlerin bulunduğu gecekondu mahallelerinden birinde iki bin öğrenciye eldeki yetersiz imkanlarla eğitim vermeye çalışan bir okul. Öğrencilerinin büyük bölümü, Anadolu'nun çeşitli yerlerinde göç edip bu mahalleye yerleşmiş, inşaat işçiliği yaparak geçinmeye çalışan yoksul aile çocuklarından oluşuyor. Daha önce de Deniz Feneri 'nin yardım ulaştırdığı okulun öğrencisi çok, kaynakları yetersiz. Şu anda depreme karşı güçlendirme çalışması yapılan okulun öğrencileri tadilat nedeniyle iki ayrı noktada eğitim görmek zorunda. Çocukların hepsi yoksul aile çocukları olduklarından okulda servis hizmeti sözkonusu değil. Uzak mesafelerden yürüyerek geliyor çocuklar okula. Hal böyle olunca da çabucak yırtılıyor ayakkabıları. Kış da yaklaşıyor. Diğer giyim ihtiyaçları bir yana, çocukların acilen ayakkabıya, kışlık bota ve monta ihtiyacı var. Okul müdürü okulun 591 öğrencisi için DenizFeneri'nin kapısını çalıyor. Zor şartlarda kısıtlı imkanlarla eğitim almaya çalışan 591 yoksul öğrencinin ayakkabısından montuna, kazağından pantolonuna, iç çamaşırından çorabına varıncaya kadar tüm ihtiyaçları bugünden itibaren Marmara Temsilciliğimiz tarafından karşılanacak. Marmara Temsilciğimiz bünyesindeki giyim mazağamıza getirilecek çocuklar kendi zevk ve beden ölçülerine göre tepeden tırnağa giydirilecek ve sıcak bir kış geçirecekler. Cemile Çopuroğlu İlköğretim Okulu'nun çocuklarına başarılı bir eğitimi yılı diliyor, çocukların bu ihtiyaçlarını karşılamamız için Deniz Feneri 'ne katkıda bulunan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.