HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Gurbetçiden Deniz Feneri'ne Destek
10-10-2008
Gurbetçiden Deniz Feneri'ne Destek

Gurbetçiden Deniz Feneri'ne Destek

Alman mahkemesi tarafından oluşturduğu kayyuma devredilen Deniz Feneri e.V'nin bağışcılarından gurbetçi Yalçın Kök, örnek bir Türk ve en...
Alman mahkemesi tarafından oluşturduğu kayyuma devredilen Deniz Feneri e.V'nin bağışcılarından gurbetçi Yalçın Kök, örnek bir davranışla Türk ve Alman Kamouyonu en güzel cevabı verdi.

Alman mahkemesi tarafından oluşturduğu kayyuma devredilen Deniz Feneri e.V'nin bağışcılarından gurbetçi Yalçın Kök, örnek bir davranışla Türk ve Alman Kamouyonu en güzel cevabı verdi. Almanya'da sonuçlanan Deniz Feneri e.V davasının ardından derneğin tüm mal varlığı, Alman Federal Mahkemesi tarafından oluşturulan kayyuma devredildi. Kayyum, yurtdışında yaşayan bağışçıların ellerinde bağış yaptıklarına dair belgelerin olması halinde bağışlarını tekrar alabileceklerini ilan ederken, kalan miktarın ise Alman Kızılhaç'ına devredileceğini açıklamıştı. Çeşitli dönemlerde Almanya Deniz Feneri E.v'ye 1.300 EURO bağışta bulunan Kök, elinde bulunan makbuzlarla kayyuma başvurarak, bağışını alacağını ve Türkiye Deniz Feneri 'ne bağışlayacağını söyledi. Kök, ‘Ben o paraların doğru yerlere harcandığını biliyorum. Yaptığım yardımlardan dolayı dernek tarafından bir plaket ile onurlandırılmıştım. Telefon satışı yaptığım bir iş yerim var. Müşterilerime de Deniz Feneri 'nin yaptığı iyilikleri anlatarak onları bağış yapmaya çağırdım. Bu iyilik hareketi devam etmeli. Bu sebeple, elimdeki hesap özetleri ile Alman bankaları üzerinden Deniz Feneri e.V'ye yapmış olduğum yaklaşık 1300 EURO'yu bulan bağışlarımı alıp, Türkiye Deniz Feneri 'ne gönderme ihtiyacı duydum' dedi.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.