HALKEVCİ MİLİTANLAR YİNE İYİLİĞE SALDIRDI | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv HALKEVCİ MİLİTANLAR YİNE İYİLİĞE SALDIRDI
19-04-2016
HALKEVCİ MİLİTANLAR YİNE İYİLİĞE SALDIRDI

HALKEVCİ MİLİTANLAR YİNE İYİLİĞE SALDIRDI

Ankara Mamak'ta Halk Evleri’ne bağlı bir grup kadın geçtiğimiz gün (17 Nisan) Deniz Feneri Derneği’nin “Türkmen Kardeşlerimize Yardım” adı altında açtığı kermese alçakça saldırıda bulundu.

Derneğin standını basan Halkevi mensubu bir grup “Tecavüzcülerin, cihatçı katillerin destekçilerini mahallemizde istemiyoruz” diyerek Deniz Feneri gönüllülerinin mahallerinden gitmelerini istedi.

Saldırıyı yapan Halkevi militanları 2009 yılında Artvin Şavşat’a yardım götüren aracımıza saldıranlarla aynı zihniyete mensup kişilerdi. Halkevci militanların eski kafada oldukları, değişmeye niyetli olmadıkları anlaşılıyordu. Halkın değerlerinden habersiz halkevciler hedefe yine iyiliği koymuşlardı.

2009 yılında Artvin Şavşat’ta meydana gelen ve 12 ailenin zarar gördüğü sel felaketi nedeniyle bölgeye yardım götüren Deniz Feneri Derneği yardım dağıtım aracı, çirkin bir saldırıya uğramıştı.

İçlerinde Halkevleri yetkilisinin de bulunduğu saldırganlar, yardım görevlilerimizi ölümle tehdit edip, hakaret içerikli çirkin sözler sarf etmiş; yardım aracımızın üzerine sprey boyalarla hakaret içeren sözler yazmışlardı. Olay sırasında araç şoförümüz saldırganlardan kurtulup kaymakamlığa sığınmıştı.

Bunun üzerine Deniz Feneri kurumsal kimliğine ve çalışanlarına sözlü ve fiili saldırıda bulunun saldırganlar hakkında tehdit, hakaret ve mala zarar vermekten ötürü suç duyurusunda bulunarak hukuki süreç başlatmıştık.

Saldırganlarla ilgili ceza davası sonuçlanmış ve davayı gören Şavşat Asliye Ceza Mahkemesi, saldırıda bulunanlara 6 ay hapis ve adli para cezası ile cezalandırılmalarına karar verip hapis cezalarını ise paraya çevirmişti.

Belli çevrelerde ve medyada yürütülen linç kampanyasının son halkası Ankara Mamak'ta yaşandı. Somalili kardeşlerimiz için düzenlenen kermesi basan militan kadınlar, gönüllülerimize yönelik ağza alınmayacak hakaretler yağdırarak saldırı girişiminde bulundu.

Malum çevreler tarafından yıllardır yürütülen linç kampanyası boyut değiştirerek, geçtiğimiz günlerde, 37 yıldır bursları, yurt imkanları, ihtisas merkezleri ve yayınları ile ülkenin dört bir köşesinde vakıf hizmeti sunan Ensar Vakfı'nın bir yurdunda yaşandığı iddiasıyla kamuoyunun malumu olan ve bizim de kesinlikle tasvip etmediğimiz ve nefretle karşıladığımız menfur olayı bahane ederek, Ankara mamak'ta  gönüllülerimizden oluşan kadınlar ve onların bulunduğu standa karşı alçakça saldırıda bulunulmuştur.

Aziz milletimizin, gönüllülerimizin ve bağışçılarımızın bilgi sahibi olması için vurgulamak isteriz ki;  Son günlerde Ensar Vakfı'ndaki hasta ruhlu bir sapığın yapmış olduğu ve bizim de asla tasvip etmediğimiz vahim olay, malum medya araçları, bazı STK'lar ve kimi siyasi anlayışlar tarafından algı operasyonuna dönüştürülmek istenmektedir.

Deniz Feneri Derneği tüm saldırılara, tüm linç girişimlerine, ahlaksızca iftira ve ithamlara rağmen yoksullara, yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine her ne pahasına olursa olsun yardım yapmaya devam edecektir.

Deneğimize ve hiç bir maddi karşılık beklemeden o standı kuran ve Türkmenkardeşleri için evlerinden, zamanlarından fedakarlık göstererek çalışan yardım gönüllüsü kadınlarımıza yönelik bu alçakça saldırı kabul edilemez.

Yapılan bu çirkin saldırıları şiddetle kınıyor, buldukları her fırsatta iyiliğe saldıran malum zavallıları değerli milletimize şikayet ediyor, geçmişte olduğu gibi bizleri bugün de yalnız bırakmayan, destekçi, bağışçı ve gönüllülerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Derneğimiz ihtiyaç sahiplerine, yoksullara, yetimlere ve dünyanın bütün mazlumlarına yardım elini uzatmaya devam edecektir.

HALKEVCİ MİLİTANLAR YİNE İYİLİĞE SALDIRDI
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.