Haberler

Hasta yatağı ile gelen büyük sevinç

07-09-2013

Deniz Feneri gönüllüleri, yaptıkları sosyal incelemeler sonucu birçok ihtiyaç sahibi insana yardım edilmesine ve onların sıkıntılarının...

Deniz Feneri gönüllüleri, yaptıkları sosyal incelemeler sonucu birçok ihtiyaç sahibi insana yardım edilmesine ve onların sıkıntılarının giderilmesine vesile olmaya devam ediyor.

Deniz Feneri gönüllüleri, yaptıkları sosyal incelemeler sonucu birçok ihtiyaç sahibi insana yardım edilmesine ve onların sıkıntılarının giderilmesine vesile olmaya devam ediyor. Bu yardımlardan birisi de birkaç gün önce Ali - Havva Yılmaz çiftine ulaştırıldı. Ailenin hikayesi şöyle: 1930 doğumlu olan Ali Yılmaz´ın femur kemiği kırık, ameliyat olmuş ama kısmi felç durumu da olduğu için yaklaşık 3 yıldır ayağa kalkamıyor. Kısacası O, ''yatalak'' bir durumda. Karısı Havva Yılmaz da yaşlı bir kadın ve yatalak kocasına bakmakta hayli güçlük çekiyor. Bir çocukları varmış ama işlerinden dolayı ilgilenemiyormuş. Asgari ücretle başka bir şehirde çalıştığı için anne-babasına yardımı dokunamıyormuş. Sadece 330 TL ''İhtiyarlık maaşı'' ile geçinen yaşlı çiftin durumu içler acısı. Havva teyze, tavsiyeler üzerine devlet tarafından verilen evde bakım ücreti için de ayrıca başvuruda bulunmuş. Ali Amcanın yüzde 82 yatalak olduğuna dair heyet raporu da bulunduğu halde yetkili mercilere hasta yatağı için yapılan başvurulardan bir sonuç alınamaz. Bu şekilde yatağa bağımlı yaşamak zorunda kalan hastalar ve onlara bakmakla yükümlü yakınlarının işini çok kolaylaştıran hasta karyolası almak isteyen ailenin buna gücü yetmediği için, gönüllümüz Erhan Başer Balıkesir İvrindi´de yaşayan yaşlı çiftin durumunu Derneğimize bildirdi. Başvurunun değerlendirilmesi sonucu, yaşlı çifte hasta karyolası temin edildi ve aileye ulaştırıldı. Böylece hem Ali Amca hem de eşi Havva Hanım biraz da olsa rahatlamış oldular. Gönüllümüze ve bağışçılarımıza ailemiz adına teşekkür ediyoruz.

Toplam