Hastanede Çocuk Bayramı

23-04-2009

Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören; hastalıkla mücadele ederken, adeta çocuk olduklarını...

Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören; hastalıkla mücadele ederken, adeta çocuk olduklarını unutan minikler bugün bayram sevinci yaşadılar.

Kimi 5, kimi 6 yaşında. Deniz Feneri Derneği, hayatının en güzel çağlarını tedavisi zor hastalıklarla mücadele ederek geçirmek zorunda olan çocuklar için güzel bir program hazırladı bugün. Son 7 yıldır 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla hayata geçirilen ‘'1001 çocuk 1001 dilek'' projesi kapsamında 22.300 çocuğun dileğini gerçekleştiren Deniz Feneri , bu yıl da hasta çocukları unutmadı. Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören; hastalıkla mücadele ederken, adeta çocuk olduklarını unutan minikler bugün bayram sevinci yaşadılar. 22 Nisan Çarşamba günü saat 14'te, Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Koca, Hastane Başhekimi Prof Dr. Bahattin Tunç ve personelin katılımlarıyla bir program gerçekleşti. Program sırasında tedavi gören 110 çocuğun hayalleri gerçek oldu ve hayatının en güzel çağlarını, tedavisi zor hastalıklarla mücadele ederek geçirmek zorunda olan çocuklarımızın yalnızlıkları paylaşıldı. Müzik, palyaço ve kukla gösterisinin yer aldığı programda çocuklar hem keyifli anlar yaşadı hem de birbirinden güzel hediyelere kavuştu. Hastalığı nedeniyle yataktan kalkamayan çocuklar, hediyelerini palyaçoların ellerinden alarak çocuk olmanın tadını çıkarttılar.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam