HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Haymanalı Öğrencilere Bayram Sevinci
29-11-2008
Haymanalı Öğrencilere Bayram Sevinci

Haymanalı Öğrencilere Bayram Sevinci

Derneğimiz Haymanalı öğrencileri sevindirdi. Kuruluşunun 10. yılında Deniz Feneri Derneği, Haymanalı 129 öğrenciye giyim yardımında ...
Derneğimiz Haymanalı öğrencileri sevindirdi. Kuruluşunun 10. yılında Deniz Feneri Derneği, Haymanalı 129 öğrenciye giyim yardımında bulunarak onlara bayram öncesinde bayram sevinci yaşattı.

Derneğimiz Haymanalı öğrencileri sevindirdi. Kuruluşunun 10. yılında Deniz Feneri Derneği, Haymanalı 129 öğrenciye giyim yardımında bulunarak onlara bayram öncesinde bayram sevinci yaşattı. Derneğimiz, geçtiğimiz günlerde 129 öğrenci için giysi talebinde bulunan Haymana İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çağrısı üzerine harekete geçti. Zor şartlarda ve imkânsızlıklar içerisinde okumaya çalışan 129 lise öğrencisi, kışlık mont, pantolon, ceket, etek, kazak, çorap ve ayakkabıdan oluşan giyim setine kavuşturuldu. Milli Eğitim Müdürü Faruk Araboğa, Deniz Feneri Derneği'nin yaptığı yardımlardan söz ederek şunları söyledi: Biz geçen yaz köy köy dolaştık ve ailelerden çocuklarını ve özellikle de kız çocuklarını erken evlendirmeden, liseye göndermelerini istedik. Onlar da bu talebimizi geri çevirmediler. Bu yıl 106 yeni öğrenci liselerimize kayıt yaptırdı. Haymana ilçemizde özellikle kız çocuklarının, çocuk denecek yaşta evlendirilmeleri söz konusu olduğundan, eğitimlerini tamamlayamıyorlardı. Bizler de bu gençlerimize sahip çıkmak ve topluma aydın birer fert olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla ‘Haymanalı Kardelenler Okula Projesi' kapsamında çalışmalar yapıyoruz. Bu gençlerimizin taşıma, barınma, yemek ve giysi gibi ihtiyaçlarını da sesimize kulak veren yardımsever kişi ve kuruluşlar aracılığıyla karşılamaya çalışıyoruz. Bu anlamlı mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan ve destek veren Deniz Feneri Derneği'ne gönülden teşekkür ediyoruz. Derneğimiz, Haymana'da okuyan 129 lise öğrencisinin kışı daha rahat geçirecek olmasının mutluluğunu yaşıyor.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.