HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu İdlib'deki Briket Evleri Ziyaret Etti
08-02-2022
İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu İdlib'deki Briket Evleri Ziyaret Etti

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu İdlib'deki Briket Evleri Ziyaret Etti

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi İdlib'te sürdürülen insani yardım çalışmalarını yerinde görmek için bölgeyi ziyaret etti.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi İdlib'teki insani yardım çalışmalarını yerinde görmek için bölgeyi ziyaret etti ve yapımı devam eden briket evleri inceledi. Süleyman Soylu, "İdlib bölgesinde toplamda 63.500 briket ev planlandı ve 52.500’ü tamamlandı, 46.000’i teslim edildi, 7.500’ünün yapımına devam ediliyor," dedi.

 

 

Deniz Feneri Derneği olarak beşinci etap inşasını devam ettirdiğimiz “İdlib Deniz Feneri Briket Evleri” projemizin de bulunduğu bölgeyi İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Beyefendi ile AFAD Başkanı Yunus Sezer Beyefendi ve Hatay Valisi Rahmi Doğan Beyefendi bürokratlarla birlikte ziyaret ettiler.

 

Briket Evler Yüzbinlerce Muhacir Kardeşimizi Mutlu Etti

 

AFAD'ın koordinatörlüğünde İdlib bölgesinde yapılan binlerce briket ev muhacir kardeşlerimizin yüzünü güldürdü. Türkiye'den birçok STK'nın ve Deniz Feneri Derneği'nin Kemmune bölgesinde inşaa ettiği briket evleri  yerinde inceleyen Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Bey önemli açıklamarda bulundu.

 

 Süleyman Soylu Beyefendi, çadırlarda yaşam mücadelesi veren savaş mağdurlarının dertlerini dinledi ve briket evlere geçirilen mazlumlarla görüştü. Ziyaretlerini sürdürürken gazetecilere açıklamalarda bulunarak düşüncelerini şöyle belirtti: “Kemnune Bölgesi’ndeyiz. Sabah itibariyle İdlib’e geldik ve kampları geziyoruz. Milletimizin yardımları ve devletimizin aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarımızın destek olduğu bölgelerden biri burası. İdlib bölgesinde toplamda 63.500 briket ev planlandı ve 52.500’ü tamamlandı, 46.000’i teslim edildi, 7.500’ünün yapımına devam ediliyor. Biz büyük ve asil bir milletin evlatlarıyız. Bir büyük sınavdan geçiyoruz. Büyük milletimiz bu sınavdan geri kalmıyor. Vahşi batının acımasız kollarına bu insanları bırakamayız. Buranın dünyadaki küresel güçlerin tepinme sahası olması vicdanımızı zedeliyor. Sn. Cumhurbaşkanımız buradan elimizi çekmememiz ve insani olarak burada bulunmamız gerektiğini talimatlandırdı. Burada önemli bir hizmet gerçekleştiriliyor. Bu çalışmalar sözlerle ifade edilemez, adanmak lazım.

 

Sayın Bakanımıza ziyaretleri süresince eşlik eden Deniz Feneri Derneği Gaziantep Temsilcisi Taha Atar Beyefendi duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: “Bizim için Sayın Bakanımızın ziyareti çok kıymetli. Bölge halkı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Türkiye'ye karşı özel bir sevgi besliyorlar. Ziyaret esnasında halkın sevinci bunun bir kanıtıdır. Mazlum coğrafyalarda yapılan insani yardım çalışmalarına devletin katkı sağlaması bizler için çok önemli. Bu yüzden bu güzel ziyaret için kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Sizler de “İdlib Deniz Feneri Briket Evleri” projemize destek olarak bir ailenin çadır kentlerden briket evlere taşınmasına katkıda bulunabilirsiniz. SMS ile yardım etmek için 5560’a BRİKET yazıp göndererek 10 TL destek verebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.