İdlib'te Şehitlerimiz Var

28-02-2020

İdlib'te bulunan askerlerimize alçak saldırılar sonucu şehitlerimiz var. Mehmetçiklerimiz için Rabbimiz'den rahmet diliyoruz.

Bosna Hersek'ten Afganistan'a, Kore'den Somali'ye, Kıbrıs'tan Aden Körfezi'ne kadar dünyanın bir çok yerinde barış için görev yapmış kahraman Türk askeri, bugün Suriye'de de bu amaçla bulunmaktadır. Hem kendi halkına yaptığı zulümle hem de ülkesinde beslediği terör unsurlarıyla tüm insanlığa ve milletimize zarar veren Suriye rejimi maalesef İblid'te bulunan askerlerimize haince saldırmış ve bir çok askerimizi şehit etmiştir.

Suriye'de yaşanan insani dramı bitirmek ve konuyu dünya kamuoyunun dikkatine sunmak için yıllardır çaba gösteren ülkemiz, Esed'in hamisi Rusya ve İran'la Astana ve Soçi mutabakatları yapmış ve yaşanan acıların son bulması, sivillerin selameti için bölgede "barış kuvvetleri" oluşturmuştur. Tüm dünyanın bildiği gibi burada bulunan askerlerimizin varlığı meşrudur ve antlaşmalarla teyit edilmiştir. Ancak ne yazık ki 2019 yılının son günlerinden başlayarak aylardır devam eden İdlib merkezli saldırılarla milyonlarca insan evlerinden edilmiş, sınırlarımıza sürülmüş, binlercesi ise öldürülmüştür.

İdlibli masumlara yine ülkemiz kucak açmış ve Hatay'a yakın bölgelerde kamplar kurularak bu insanlar çadırlara, briket evlere geçici olarak yerleşmişlerdir. Yardımsever Türk halkı başta Deniz Feneri Derneğimiz, Kızılay, AFAD ve diğer STK'lar eliyle, muhacir kardeşlerimize ayni ve nakdi yardımlarda bulunmuştur. İdlib ülkemize en yakın Suriye kentlerinden biridir. Bölgeyi tamamen insansızlaştırmak isteyen Esed Rejimi, tüm çabalara ve uyarılara rağmen masum insanları ayırt etmeksizin öldürmeye devam etmiştir. Son olarak geçtiğimiz günlerde Türk gözlem noktaları ve askerlerimiz doğrudan hedef alınmış bu saldırılara misliyle cevap verilmiştir.

Ancak 27 Şubat 2020 Perşembe günü üstelik Regaib Kandili'ni idrak ettiğimiz mübarek saatlerde yine rejim kuvvetleri tarafından alçakça bir saldırı düzenlenmiş ve maalesef 33 kahraman askerimiz şehit edilmiştir. 32 askerimiz de yaralı durumdadır. Öncelikle şehadet şerbetini içen kahraman Mehmetçiklerimiz'e Yüce Allah'tan rahmet diliyor, başta aileleri olmak üzere devletimize, milletimize ve ordumuza başsağlığı diliyoruz. Yaralı askerlerimiz için de acil şifalar niyaz ediyoruz.

Kendi halkına yıllardır her türlü zulmü, ölümü, işkenceyi, göz yaşını reva gören ve bunları yapmakta da devam eden Esed rejimi gerek İslam aleminde gerekse de dünya devletleri içinde meşruiyetini kaybetmiştir. Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyadan gelen barış çağrılarına kulaklarını tıkayıp zulme devam eden bir rejim, ayakta kalamaz, kalmamalıdır.

Öncelikle Suriye, Irak, Yemen, Sudan, Afganistan, Filistin olmak üzere yeryüzünde acı çeken tüm İslam beldelerinin ve ağlayan müslümanların göz yaşının dinmesi, İslam iklimine yeniden barış ve esenliğin gelmesi için şu mübarek günlerde Rabbimiz'e dualar ediyoruz. "Modern"(!) Avrupa'dan "barışçıl"(!) Hindu Hindistan'a, "kadim"(!) Çin'den "demokratik"(!) ABD'ye kadar bir çok ülkede yükselen İslam karşıtlığı ve Müslüman nefretinin son bulması için bir kere daha çağrıda bulunuyoruz.

Elazığ depremi, Van çığ felaketi ve son olarak da bu hain saldırı gibi üstüste yaşadığımız elim olayları milletçe bir ve beraber olarak aşacağımıza inancımız tamdır. Gün bir olma, beraber olma, zorluklara hep birlikte göğüs germe günüdür. Deniz Feneri Derneği olarak devletimizin ve milletimiz yanında ve hizmetindeyiz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam