HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv İdlib’te İkinci Etap Briket Evlerin Yapımına Başladık
10-04-2020
İdlib’te İkinci Etap Briket Evlerin Yapımına Başladık

İdlib’te İkinci Etap Briket Evlerin Yapımına Başladık

İdlib'te birinci etap evlerimiz tamamlandı. Şimdi ikinci etap briket evlerimizi yapmaya başladık.

Yoksulluğun, acının, hastalığın devam ettiği İdlib’i salgın hastalıklarla mücadele ettiğimiz şu günlerde unutmadık, unutmuyoruz. Her ne kadar kapılar geçici süreyle kapanmış olsa da Deniz Feneri olarak İdlibli kardeşlerimize yardım elimizi uzatmaya devam ediyoruz.

 

İdlib bombalamalarının ilk başladığı günden bu yana milletimizin destek ve bağışlarıyla mazlumlara 48 TIR insani yardım ulaştırdık. Aynı zamanda briket evler ve çadırlardan oluşan barınma mekanları hazırladık. Briket ev projemize yoğun bir katılım oldu ve ilk etap evlerimizi Esenler Belediyesi’nin de destekleriyle hemen bitirip İdlibli muhacirlere teslim ettik.

 

Ayrıca bölgeye 1000 çadır daha sevk edip hemen çadır-kentimizi kurduk. Ev ve çadırlarda kalan mağdur kardeşlerimize battaniyeden sobaya, gıdadan giyime kadar onlarca kalem yardım malzemesini de dağıttık.

 

Şimdi sıra ikinci etap evlerimizde!

 

Kısa zaman önce ikinci etap evlerimizin arazi tahsisi sağlandı ve hemen çalışmalara başladık. Gerek kurumsal gerekse de bireysel bağışçılarımızın yoğun ilgisine mazhar olan İdlib’e Destek ve İdlib Deniz Feneri Köyü projelerimiz ile ikinci etap briket evlerin inşasına başladık.

 

Kısa zamanda bitireceğimiz bu projeyle de yüzlerce İdlibli mülteciyi sıcak bir yuva ortamına ulaştırmayı hedefliyoruz. Evlerimiz 35 m2, iki oda olacak. Evlerin içinde lavabo ve banyo da yer alacak. Ayrıca çatılar betonla kapatılıp her evin önünde küçük de bir avlusu olacaktır. 

 

Sizler de bu projeye bağış yaparak, binlerce mazlumun yüzünün gülmesini sağlayabilirsiniz.  

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.