Haberler

İdlib'te Üçüncü Etap Evlerimize Büyük İlgi

03-07-2020

İdlibli kardeşlerimiz için yapacağımız üçüncü etap evlerimiz bağışçılarımızın büyük teveccühü ile karşılandı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İdlib’teki muhacirler için hedef olarak verdiği 50 bin konut için Derneğimiz de çalışmalara başladı.

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı ve AFAD öncülüğünde başlatılan projenin lansmanını İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu yaptı. Birçok STK’nın da katıldığı toplantıda Deniz Feneri olarak biz de yerimizi aldık ve İdlibli kardeşlerimiz için 500 konutun yapımına başladık.

Geçtiğimiz yıl sonunda başlayan İdlib krizinde kış şartlarında zorda kalan kardeşlerimize ilk etapta gıda, giyim, barınma, yakacak gibi acil yardımları ulaştırdık. Aynı zamanda Esenler Belediyesi ile birlikte 200 konutluk evleri hemen yapıp ailelere teslim ettik. Bunun yanında bölgeye 1000 adet de çadır gönderdik. Devamında 400 konutluk ikinci etap evlere başladık ve yakında bu evlerimiz de tamamlanacak ve ailelere teslim edilecek.

Cumhurbaşkanımız’ın 2020 kışı gelmeden yeni 50 bin hedefli konutları için de hızlıca çalışmalara ve bağışlarımızı almaya başladık. İlk bağışı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’dan ve eski Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan’dan aldık.

Kampanyaya büyük ilgi gösteren isimlere Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül de 6 ev bağışı ile katıldı. Sayın Gül, yardım çalışmalarımız hakkında bilgi alıp bizlere her zaman destek vereceklerini kaydetti.

İlçesinde yaptığı iyilik çalışmaları ile takdir kazanan Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen ve İdlibli muhacirler için birlikte Deniz Feneri Esenler Köyü’nü inşa ettiğimiz Esenler Belediye Başkanı Sayın M. Tevfik Göksu da destek verenler arasındaydı.

Her iki başkanımız da Deniz Feneri’nin iyilik çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirtip, iyiliğin her zaman yanında olacaklarını, sivil toplum kuruluşlarına destek vermenin bir borç olduğunu ifade ettiler.

Başkanımız Av. Mehmet Cengiz ise Bakanlarımıza ve Başkanlarımıza teşekkür ederek, ülkemizdeki dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara, mağdurlara, yoksullara ve yetimlere bu necip milletin destekleriyle el uzattığımızı belirtip, “Deniz Feneri’nin iyilik ışığı 25 yıldır olduğu gibi nice yıllar daha yeryüzünü ışıtacak. İdlib’te üçüncü etap evlerimize kısa zamanda başlıyoruz. 39 m2, 2 oda, avlulu ve beton çatılı evlerimizde aynı zamanda su deposu da olacak. Her evin içinde bir WC, banyo ve mutfak tezgahı da yer alacak. Bağışçılarımızı 4.500 TL karşılığında İdlib’te bir evleri içinde kardeşleri olmaya davet ediyoruz” dedi.

Toplam