HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv İdlib’teki Kardeşlerimize Çizme Yardımı
27-01-2022
İdlib’teki Kardeşlerimize Çizme Yardımı

İdlib’teki Kardeşlerimize Çizme Yardımı

Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi, İyilik Okulu faaliyetleri kapsamında Yaşar Şadiye Cimilli Kız AİHL öğrencileri ile birlikte yürekleri ısıtan bir çalışmaya daha imza attı.

Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi, İyilik Okulu faaliyetleri kapsamında Yaşar Şadiye Cimilli Kız AİHL öğrencileri ile birlikte, yürekleri ısıtan bir çalışmaya daha imza attı. 

 

Okul Müdürü Müesser İsabetli Hanım, 40 öğrencisi ile İdlib kamplarındaki çocuklar için topladıkları 202 adet çizme bağışlarını derneğimize teslim ettiler. Kışın çetin geçtiği  coğrafyalarda hayatta kalma mücadelesi veren yavrularımızı,  Yaşar Şadiye Cimilli Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğrencileri unutmadı. Kendi harçlıklarından arttırdıkları bağışları İdlib’deki çocuklara ulaştıran öğrenci kardeşlerimiz büyük bir iyiliğe vesile oldular.

 

Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi İyilik Okulu Sorumlusu Abdullah Cemil Üzer Bey, gerçekleştirilen yardım çalışmasına dair duygu ve düşüncelerini şöyle iletti:

 

“Okulumuz Maltepe'de iyilikte öncü olan okullardandır. Daha önce hayırda hiçbir teklifimize kayıtsız kalmayan okulumuz Bangladeş'te bir su kuyusu açtırarak oradaki insanları temiz suya kavuşturmuş, katarakt ameliyatlarına destek olarak bir çok kişinin gözünün açılmasına vesile olmuşlardır. Şimdi de İdlib kamplarımızda yaşayan mülteci çocuklarımızı bu kış günlerinde çamurdan kurtarmak için yaptığımız çizme kampanyasına 202 çizme ile katıldılar. Okulumuzun tüm öğrencilerine, idarecilerine, öğretmen ve velilerine çok teşekkür ederiz.”

 

Öğrencilerimiz kurum gezisinin ardından bir süre giyim mağazasında gönüllü destek verdiler.

 

Sizler de soğuktan donma tehlikesi yaşayan ve kışın en çetin olduğu şu dönemde çadırlarda yaşam mücadelesi veren yavrularımıza “Çocuklar Üşümesin” projemize bağışta bulunarak giysi yardımı ulaştırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.