İlk Bayram Traşı | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv İlk Bayram Traşı
11-10-2007
İlk Bayram Traşı

İlk Bayram Traşı

11 ay boyunca beklediğimiz mübarek Ramazan´ın son günlerini yaşıyoruz. Ramazan´ın son günlerini yaşıyor olmanın burukluğunun; yaklaşan bayramın mutluluğuna ve telaşına karışmasıyla tatlı ve heyecanlı günler yaşıyoruz.

Yarın arife günü. Evlerde tatlı telaşlar yaşanacak. Ev hanımları misafirlere ikram edecek tatlılar açacaklar büyük bir özveriyle. Erkeklerse berbere gidip bayram traşı olacaklar. Henüz kendisi berbere gidemeyen çocukların babaları ellerinden tutacak ve onları belki de ilk kez bayram traşı için berbere götürecek.
Muhtemeldir ki uzun sıralar olacak berberde. İlk kez bayram traşı yapılacak çocuğun heyecanını düşünebiliyor musunuz? Peki ya parası olmadığı için bayram traşı yaptıramayacaklar? Yoksulluğun birebir verisi değildir berber masrafı, zorunlu harcamalar sayılırken hiç bundan bahsedilmez. Bir ev için gereken zorunlu masraf kalemi hiç sayılmaz. Oysaki bayramda herkes gibi temiz giyinmek, pırıl pırıl bir traşla, düzenli kesilmiş temiz görünen saçlarla insan içine çıkmak ne önemlidir. El öpmeye giderken bir başka güven verir insana. İşte İzmir Şubemiz, bu incelikleri düşünerek bir berber parası dahi bulamayan yoksulların imdadına yetişiyor. İzmir Şubemiz, daha önce sosyal incelemesini yaparak yoksulluğundan emin olduğu ve yardım kararı aldığı ailelerden "berber param dahi yok" diyenleri tek tek berbere gönderiyor. İzmir Şubemiz sayesinde babalar oğullarının ellerini tutup rahatlıkla bayram öncesinde berbere götürebilecekler. Belki de ilk kez babasıyla el ele tutuşarak berbere gidip bayram traşı olacak ve sokaklarda mutlulukla gerçek bayramı yaşayacak çocukların sevincini onlara armağan eden bağışçılarımıza teşekkür ediyor, hepsine, en az traş ettirdikleri babalar ve çocuklarınınki kadar mutlu bayramlar diliyoruz.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.