Haberler

İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor

05-01-2017

PROJENİN AMACI

İmam Hatip lisesi öğrencilerine iyilik, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma duygusunu tanıtmak ve sevdirmek; “iyilikte yarışma” zevkini geliştirmek ve yardım süreçlerine katılımlarını sağlayarak bir farkındalık oluşturmak.

Bu kavramlara dayanılarak yapılacak iyilik ve yardım projelerinin oluşturacağı ve geliştireceği bilinçle; okullarımızın, aile ortamlarımızın, ülkemizin ve dünyamızın daha yaşanabilir, daha huzurlu bir hale gelmesine katkıda bulunmak.

KİMLER KATILABİLİR?

MEB Din Öğretimi genel Müdürlüğü'ne bağlı il merkezleri ve tüm ilçelerdeki Anadolu İmam Hatip Liseleri.

NASIL KATILACAĞIZ ?

Yarışmaya katılmaya karar veren okulların öğrencileri proje ekibi/ekipleri oluşturarak, uygulamalı iyilik projesi yarışmasına katılabilirler. Yarışmayla ilgili şartname, broşür, afiş gibi her türlü materyalleri aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

YARIŞMAYA NASIL HAZIRLANACAĞIZ ?

Yarışmaya katılmaya karar veren okulların proje ekipleri, okul idaresi tarafından görevlendirilecek "Proje Danışmanı" rehberliğinde projelerini yürütecekler.

NASIL ULAŞTIRACAĞIZ ?

Projeler elden, posta yada kargo ile en geç 31 Mart 2017 Cuma günü saat 17:00'e kadar; "İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor" Deniz Feneri ankara Şubesi Eski Köy Yolu Caddesi No: 23 Pursaklar/Ankara adresine teslim edilmiş veya ulaştırılmış olmalıdır.

YARIŞMA SÜRECİ

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün onay vermesinin ve ilgili onay yazısının okullara ulaşmasının ardından yarışma süreci başlayacak ve projeleirn teslim tarihine (31 Mart 2017) kadar devam edecektir. SONUÇLARIN İLANI Sonuçlar 1 Mayıs Pazartesi 2017 açıklanacak ve dereceye girenler www.denizfeneri.org.tr, www.iyilikokulu.com, ve genciyilik.com web adresinde ilan edilecektir.

ÖDÜLLER

* BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ: 7.500 TL

* İKİNCİLİK ÖDÜLÜ: 6.000 TL

* ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ: 4.500 TL

* TEŞVİK ÖDÜLÜ (4.PROJE): Y.KAYNAK KİTAP VE KÜLTÜR KİTAP SETİ

* TEŞVİK ÖDÜLÜ (5.PROJE): Y.KAYNAK KİTAP VE KÜLTÜR KİTAP SETİ

* ÖDÜLLÜ İLK ÜÇ PROJE DANIŞMANLARI: LAPTOP, NOTEBOOK, TABLET

Toplam