İslam İşbirliği Teşkilatı Suriye İçin Toplandı | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv İslam İşbirliği Teşkilatı Suriye İçin Toplandı
27-11-2012
İslam İşbirliği Teşkilatı Suriye İçin Toplandı

İslam İşbirliği Teşkilatı Suriye İçin Toplandı

Türkiye, Suudi Arabistan, İngiltere, Lübnan, Sudan, Irak ve Kuveyt'ten 40'tan fazla yardım kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıya de ...
Türkiye, Suudi Arabistan, İngiltere, Lübnan, Sudan, Irak ve Kuveyt'ten 40'tan fazla yardım kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıya Deniz Feneri de katıldı.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), şiddetli çatışmaların yaşandığı Suriye'de yardım bekleyen yaklaşık 4 milyon sivile daha hızlı ve etkin bir şekilde yardım ulaştırılması için devreye girdi. Yıldız Sarayı'ndaki İİT'ye bağlı İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezinde (IRCICA) haftasonu bir toplantı düzenlendi. Türkiye, Suudi Arabistan, İngiltere, Lübnan, Sudan, Irak ve Kuveyt'ten 40'tan fazla yardım kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıya, Deniz Feneri Derneği'ni temsilen Genel Başkan Av. Mehmet Cengiz ve Genel Sekreter İbrahim Altan katıldı. Toplantıya başkanlık yapan İİT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, yardımların ihtiyaca göre belirlenip dağıtılması için koordinasyon içinde hareket edilmesini kararlaştırdıklarını bildirdi. Böylelikle ihtiyaç sahiplerine daha sağlıklı bir şekilde yardım dağıtılacağını belirten İhsanoğlu, kurdukları platformla yardım çalışmalarını koordine etmeye çalıştıklarını kaydetti. İhsanoğlu, luslararası topluma da özellikle nakdi yardım konusunda destek olma çağrısı yaptı.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.