Haberler

İstanbul Şubemizden Engelli Kardeşimize Akülü Araç Desteği

22-06-2022

Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi, tekerlekli sandalye ile gündelik hayatında zorluklar yaşayan Kerem kardeşimize akülü araç desteği sağladı.

Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi, tekerlekli sandalye ile gündelik hayatında zorluklar yaşayan Kerem kardeşimize akülü araç desteği sağladı.

Doğuştan gelen rahatsızlığından ötürü tekerlekli sandalye ile hayatını sürdüren 22 yaşındaki Kerem kardeşimizin, Deniz Feneri Derneğimize akülü araç başvurusunda bulunması ile derneğimiz, engelli kardeşimize akülü aracını teslim etti. Kerem ve ailesi bağışçımıza ve derneğimize en içten teşekkür ve dualarını ilettiler.

Kerem kardeşimize akülü sandalyesini teslim eden Deniz Feneri Derneği İstanbul Şube İdari İşler Sorumlusu Osman Hüseyin Gökbayrak Beyefendi, yapılan yardım çalışması ile alakalı duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Ailemiz, 22 yıldır Kerem kardeşimiz ile yaşadığı zorluklar dolayısıyla sosyal hayatlarının evin bahçesi ve engelli yaşam derneğinden ibaret olduklarını dile getirdiler. Bu durum onlarda bir burukluğa sebep olsa da yaşadıkları bu zorlu serüvenin bir sınav olduğunu ve onlara emanet edilen bu kutsal görevi layıkıyla yerine getirmek için tüm güçleriyle yılmadan, yıkılmadan devam ettiklerini söyleyerek öncelikle kendilerine bu akülü sandalye imkânını sağlayan bağışçımıza daha sonra aracı olarak derneğimize çok dua ettiler. Mutluluklarını hem gözlerindeki yaşlarla hem de sözleri ile ifade ettiler. Böyle güzel bir işe vesile olan bizler de Kerem kardeşimizin annesinin titreyen sesi ile derneğimize dua etmesi karşısında çok mutlu olduk. Bu vesile ile üzerimize düşen görevin ne kadar güzel ve hayırlı olduğunu bizlere tekrar hatırlatan duaların, bizlere diğer çalışmalarda güç ve kuvvet vereceğinden emin olduk.”

Sizler de “Bir Hayat Kurtar” projemize katkıda bulunarak hayatlarını zor şartlar altında sürdürmekte olan kardeşlerimizin yüklerini hafifletebilir, onların yaşam boyu karşılaştıkları engelleri azaltabilirsiniz.

Toplam