İyiliğin Suyla Buluştuğu Nokta: Deniz Feneri | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv İyiliğin Suyla Buluştuğu Nokta: Deniz Feneri
17-03-2009
İyiliğin Suyla Buluştuğu Nokta: Deniz Feneri

İyiliğin Suyla Buluştuğu Nokta: Deniz Feneri

11 yıldır Türkiye'de 550 bin aile ve 2 milyon 600 bin insanın ve yurt dışında 47 ülkede binlerce ihtiyaç sahibinin yardımına koşan Deniz...
11 yıldır Türkiye'de 550 bin aile ve 2 milyon 600 bin insanın ve yurt dışında 47 ülkede binlerce ihtiyaç sahibinin yardımına koşan Deniz Feneri Derneği, iyilik halkasına insanları ve kültürleri su ile buluşturmayı da eklemiştir.

Deniz Feneri , 1996 yılının Ramazan ayında bir televizyon programıyla başlayan, yardım etmek ve yardım almak isteyenlerin kuvvetli talebiyle dernekleşen, 2002'de ISO 9001 Kalite Belgesi'ni alarak Türkiye'de yardım kuruluşları içerisinde bu belgeyi alan ilk sivil toplum kuruluşu olan bir iyilik hareketidir. 11 yıldır Türkiye'de 550 bin aile ve 2 milyon 600 bin insanın ve yurt dışında 47 ülkede binlerce ihtiyaç sahibinin yardımına koşan Deniz Feneri Derneği, iyilik halkasına insanları ve kültürleri su ile buluşturmayı da eklemiştir. Türkiye'de 73 Köye Temiz İçme Suyu 2003 yılında hayata geçirilen Su Medeniyettir projesi ile Türkiye'de içme suyu olmayan 73 köyümüze içme suyu getirilmiştir. Su Medeniyettir projesi, bölgede su kaynağının araştırılması, sondaj çalışmaları, kuyunun yapımı, suyun çıkarılarak köye getirilmesi ve bazı bazı köylerde de evlere kadar boru hattı döşenerek evlere dağıtımını içermektedir. Deniz Feneri 'nin yurt dışındaki su çalışmaları da içme suyu ve tarımsal amaçlı sulama suyu teminini içermektedir. Nijer'de Su Hayat Demek Dünya'nın en yoksul iki ülkesinden biri olan Nijer'de bir ömür suya hasret yaşamış kadınlar kilometrelerce uzaktan elleriyle taşıyorlar sularını. Deniz Feneri Nijer'de son 4 yılda, 27 su kuyusu açarak insanları su ile buluşturdu. Bu kuyulardan 11 tanesi içme suyu kuyusu, 16 tanesi ise sulama amaçlı kullanılıyor. 2'si güneş enerjisi sistemi ile çalışan bu iki kuyudan toplam 9 köy faydalanıyor. Deniz Feneri ülkede yapımı planlanan ve çok uzun yıllardır fiiliyata geçemeyen baraj projesine DSİ'nin danışmanlık hizmeti vermesi ile ilgili arabuluculuk görevi de üstlendi. Pakistan'a Deniz Feneri Bağışçısı Hayratı Deniz Feneri ayrıca bir bağışçının talebiyle Pakistan'da bir çeşme inşa etti. Deniz Feneri suyla ilgili çalışmalarına, gelen taleplerle hayırsever bağışçıların arzlarını buluşturmak suretiyle devam ediyor.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.