İyilik Okulu Sinop'ta Öğrencilerle Buluştu

25-05-2022

Deniz Feneri Derneği, “İyilik Okulu” projesi kapsamında Sinop’ta bulunan beş okuldan bine yakın genç kardeşimize yardım çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirildi.

Deniz Feneri Derneği, “İyilik Okulu” projesi kapsamında Sinop’ta bulunan beş okuldan bine yakın genç kardeşimize yardım çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirildi.


“İyilik Okulu” projesi kapsamında Sinop’ta gerçekleştirilen sunumlara; Deniz Feneri Derneği Yönetim Danışmanı Recep Koçak Beyefendi, İyilik Okulu Sorumlusu Şakir Toraman Beyefendi ve Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliğimizden Adem Vural Beyefendi katılım sağladılar.


Sinop Şehit Ömer Can Açıkgöz Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gerze Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu, Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi, Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi, Boyabat Osman Özgün Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile gerçekleştirilen sunumlar, öğrencilerin, Afrika’daki kardeşlerimizin içinde bulundukları sıkıntılı durum vederneğimizin iyilik çalışmaları hakkındabilgi edinmelerini sağladı.


Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Sorumlusu Şakir Toraman Beyefendi, gerçekleştirilen iyilik sunumlarıyla alakalı duygularını şöyle ifade etti:

“Öğrencilerimiz su kuyusu açmak için çok heyecanlıydılar. Onlara Afrika’daki çalışmalarımız kapsamında çekilen resim ve videoları izlettikten sonra hepsi ‘Biz de su kuyusu açalım!’ dediler. Hep beraber projeye destek olmak için çalışmalara başladılar. İnşallah en kısa sürede yapmış olduğumuz çalışmaların meyvesini toplarız.”


Okullarımızda, yakın zamanda düzenlenmesi planlanan kermeslerin gelirleri ile Zimbabwe’de cami, Mozambik ve yine Zimbabwe sınırlarında su kuyuları açılacak. Ecdadımızın adının yaşatılması maksadı ile Zimbabwe’de açılacak olan camimize, “Atabeygazi” ismi verilecek. Atabeygazi, Selçuklu döneminde Bizans toprakları olan Kastamonu’yu fetheden Komutan Çobanoğlu Hüsamettin’in fetih sonrası aldığı unvandır.

Sizler de yardıma muhtaç kurak topraklara bir yudum su olmak için “İyilik Okulu” projemizde gönüllü olarak yardım çalışmalarımıza katılabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam