HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv İyilik Sergisi
11-01-2021
İyilik Sergisi

İyilik Sergisi

1000 Şehit için 1000 Su Kuyusu projesine destek amacıyla Dolmabahçe Saray Koleksiyonları Müzesi’nde düzenlenen “İyilik Sergisi”nin açılışı, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu Beyin katılımıyla gerçekleşti.

 

 

<meta http-equiv="refresh" content="time; URL=http://google.com/" />

1000 Şehit için 1000 Su Kuyusu projesine destek amacıyla Dolmabahçe Saray Koleksiyonları Müzesi’nde düzenlenen “İyilik Sergisi”nin açılışı, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu Beyin katılımıyla gerçekleşti. Bakan Soylu, şehitlerimizin adı Afrika’da yaşayacak dedi ve on bir tane su kuyusu bağışı yaparak sorumluluğunu yerine getirdiğini belirten Soylu, bundan da şeref duyduğunu ifade etti.

 

Bin Şehit için Bin Su Kuyusu projesi kapsamında, su sıkıntısı yaşayan Afrika ülkelerinde, şehitlerimizin adına açılacak olan su kuyuları, hem şehitlerimizin ismini kilometrelerce uzaklarda yaşatacak hem de şehitlerimizin dualarla anılmasına vesile olacak.

 

Şehitlerimiz adına açılacak olan su kuyularına destek için düzenlenen İyilik Sergisi, hat eserlerinden, ebru sanatına, geleneksel kıyafetlerden, tarihi dekoratif eserlere kadar toplam 159 adet eserden oluşuyor.

 

İyilik Sergisi açılışında konuşan Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, “bizim şehitlerimizi vesile kılarak açmış olduğumuz su kuyuları, bir yandan şehitlerimiz, bağışçılarımız ve bu aziz millet için duaya dönüşüyor, bir yandan da sağlıksız suyla ölümle burun buruna yaşayan Afrikalı kardeşlerimizi sağlıklı bir hayata kavuşturmak gibi çok önemli bir görevi yapıyor,” dedi.

 

Şehitlerimiz için açılacak olan su kuyularına destek amacıyla düzenlenen İyilik Sergisi’nin açılışına; Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile birlikte ilçe kaymakamlıklardan Zeytinburnu Kaymakamı Zekeriya Güney, Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Şişli Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek katıldı.

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.