Haberler

Karıncaların Azığını Paylaşanlara Kurban Götürdük

24-11-2010

Yıllardır isteğiniz üzere kurbanlarınızı kesen Deniz Feneri, bu yıl da emanetinizi en çok ihtiyacı olan gönlü kırık insanlara teslim ...

Yıllardır isteğiniz üzere kurbanlarınızı kesen Deniz Feneri, bu yıl da emanetinizi en çok ihtiyacı olan gönlü kırık insanlara teslim etti.

Deniz Feneri yıllardır aç, açıkta ve yoksul kimseleri bulup emanetlerinizi ulaştırıyor. Yıllardır isteğiniz üzere kurbanlarınızı kesen Deniz Feneri, bu yıl da emanetinizi en çok ihtiyacı olan gönlü kırık insanlara teslim etti. Bu yerler arasında öyle bir tanesi vardı ki, köy halkının duyanları derinden etkileyen, akıllara durgunluk veren bir gerçeği yaşıyor. Sözünü ettiğimiz bu köy, Deniz Feneri´nin 2005 yılındaki açlık felaketinden beri yardım götürdüğü, acil insani yardım, sağlık, eğitim ve kalkınma gibi konularda destek verdiği Nijer´de bulunuyor. Nijer´in en yoksul bölgelerinde kurban kesimi gerçekleştiren Deniz Feneri ekibi dağıtım için köylere doğru yola çıkmıştı. Ekibimize Nijer´de mihmandarlık eden Deniz Feneri gönüllüsünün, et dağıtımı yapılan Niamey´in doğusundaki 100 kilometrekarelik bölge içindeki bir köyle ilgili verdiği bilgi, yürek yakan cinsten: "Bu köy o kadar fakir ki, yiyecek hiçbir şeyleri yok. Nasıl beslendiklerine gelince, karıncaların yer altında stok yaptığı yiyecekleri bulup onlarla besleniyorlar..." 21. yüzyıl, iletişim, bilgi ve teknoloji çağı... Bir yanda günlük hayatta hemen hemen her şeyi makinelerin yaptığı, beğenilmeyen ve tabakta artan yiyeceklerin hiç göz kırpılmadan çöpe döküldüğü refah seviyesi yüksek toplumlar, bir yanda karıncaların azığına ortak olmak zorunda kalan, çocuklarının ve bebeklerinin açlıktan öldüğü bir ülke.. Deniz Feneri bugüne kadar yaptığı gibi, bundan sonra da gerçek ihtiyaç sahiplerini bulup yardımlarınızı ulaştırmaya devam edecek.

Toplam