Haberler

Kastamonu Temsilciliğimiz Soğuk Kış Günlerinde İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşmaya Devem Ediyor

14-02-2022

Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliği sosyal incelemeleri tamamlanan ailelerin ihtiyaçlarına göre belirlenen yardım malzemelerinin dağıtımını gerçekleştiriyor.

Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliği sosyal incelemeleri tamamlanan ailelerin ihtiyaçlarına göre belirlenen yardım malzemelerinin dağıtımını gerçekleştiriyor.

İhtiyaç sahibi olduğu belirlenen 26 aileye 156 kg. adak kurban eti, 25 aileye gıda, 5 aileye kömür ve odun, 3 aileye 30 paket çocuk bezi, 7 aileye 38 paket bebek maması ulaştırıldı.

Gerçekleştirilen yardım çalışmasına dair Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilcisi Halit Bitkin Beyefendi şu ifadelerde bulundu:

“Kastamonu ilimizin gerek coğrafi konumu gerek iklim şartları ve sosyolojik yapısı göz önünde bulundurulduğunda nüfusunun azımsanmayacak bir bölümünün maalesef yardıma ihtiyaç duyduğu anlaşılacaktır. Bizler de sosyal incelemelerimizi hızlandırarak ve bağışçılarımızla iletişimde kalarak daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmak için gayret ediyoruz. Özellikle kış dönemi destek alması gereken ailelerin sayısı artıyor. Bağışçılarımızın destekleriyle aralıksız bir şekilde yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Ailelerimize ulaştırılan bir adet gıda kolisinde; bezelye konserve, bisküvi, bulgur, makarna, çay, puding, çokokrem, kırmızı mercimek, hazır çorba, pekmez, nohut, pirinç, salça, sıvı yağ, şehriye, toz şeker, tuz, un ve zeytin bulunuyor.

Sizler de ihtiyaç sahibi ailelerimizin mutfak eksiklerine katkıda bulunmak için “Kumanya Bağışı” yapabilir, yavrularımıza ulaştırılacak kışlık giysi yardımı için “Çocuklar Üşümesin” projemize destek olabilirsiniz.

Toplam