Kayseri İçin Elele

14-04-2009

Aldıkları yardımlarla ihtiyaçları giderilen, omuzlarından ağır bir yükü alınan aileler adına; tüm bu çalışmalarda bize destek veren ve...

Aldıkları yardımlarla ihtiyaçları giderilen, omuzlarından ağır bir yükü alınan aileler adına; tüm bu çalışmalarda bize destek veren gönüllü ve bağışçılarımıza teşekkür ediyor, iyilik hareketimize tüm iyilikseverlerin desteğini bekliyoruz.

Deniz Feneri yardım ekipleri bu kez Kayserililer için yollara koyuldu. Önce sosyal inceleme ekibimiz, Kayseri'den yardım talebiyle başvurmuş aileleri evlerinde ziyaret etmek üzere yola çıktı. Yazılan her mektubu satır satır okuyarak, her aile için birer başvuru dosyası hazırlayan ekibimiz, ulaştığı ailelere sosyal inceleme prosedürümüz gereği sosyo ekonomik durumlarını tespit etmek üzere sorular sordu. Sonra komşulardan, muhtardan ve tanıdıklardan bu bilgiler teyid edildi. SSK ve Bağ-kur gibi e-hükümet uygulamalarından yararlanılarak ailenin durumu netleştirildi. Bu bilgiler ışığında yardım değerlendirme komisyonuna gönderildi başvuru dosyaları. Yardım değerlendirme komisyonunun yardım kararı aldığı aileler için hazırlanan yardımlar araçlara yüklenerek Kayseri'ye yola çıkıldı. Kayseri'de ihtiyaç sahibi 192 aile, yine tek tek ziyaret edilerek kendilerine gıda, giysi, eşya, hasta bezi, temizlik malzemesi yardımları teslim edildi. Teslim edilen bu yardımların yaklaşık değeri 102 bin 800 TL. Aldıkları bu yardımlarla ihtiyaçları giderilen, omuzlarından ağır bir yükü alınan, bir süre rahatlayacak olan aileler adına; tüm bu çalışmalarda bize destek veren gönüllü ve bağışçılarımıza teşekkür ediyor, iyilik hareketimize tüm iyilikseverlerin desteğini bekliyoruz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam