HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Kırgızistan’a Tır Dolusu Giyim Yardımı
19-01-2022
Kırgızistan’a Tır Dolusu Giyim Yardımı

Kırgızistan’a Tır Dolusu Giyim Yardımı

Deniz Feneri Derneği, Kırgızistan'daki ihtiyaç sahibi ailelere tır dolusu giyim yardımı ulaştırdı. Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret eden Deniz Feneri Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Bey, “ülkemize dualarla döneceğiz” dedi.

Deniz Feneri Derneği, Kırgızistan'daki ihtiyaç sahibi ailelere tır dolusu giyim yardımı ulaştırdı. Kimsesiz çocukların yaşadığı Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret eden Deniz Feneri Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Bey, “ülkemize dualarla döneceğiz” dedi.

 

 

Yardımlar Bebek Evinde Başladı

 

3 gün sürecek giyim yardım dağıtım çalışmalarına Bişkek'teki Bebek Evi ve ülkenin kuzeyindeki Çuy Bölgesine bağlı Moskova İlçesi Belovodskoye köyündeki Okul Öncesi Çocuk Evi'nde başlandı.

 

Derneğimizin Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız ve Genel Sekreteri Ali Karayılan, Yardım Vakfı temsilcilerinin eşliğinde giyecek bulunan paketleri , bebek ve çocuk evlerin müdürlerine teslim etti.

 

Bağışçılarımızın giyim yardımlarını Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov'un eşi Aygül Caparova'nın "Umut Bulağı" Yardım Vakfı'nın organizasyonunda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

 

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliğin desteğiyle süren programlara, Büyükelçiliğin Din Hizmetleri Müşaviri Mürsel Öztürk de katıldı.

 

 

Ülkemize Dualarla Döneceğiz

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Bey Kırgızistan’da Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, Türkiye'de 81 ile ve dünyanın 65 ülkesine yardım ulaştıran Deniz Feneri Derneğinin 25 yıl geçmişi olan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti.

 

Coşkun Yıldız; "Irk gözetmeksizin dünyada ne kadar mazlum, yetim ve öksüz çocuk varsa hepsi bizim çocuklarımızdır." diyen Yıldız, "Bu amaçla geldiğimiz Kırgızistan'dan ülkemize dualarla döneceğiz," ifadesini kullandı.

 

Deniz Feneri Derneği Genel Sekreteri Ali Karayılan, "Kırgızistan'da farklı bölgelerde 70 bin parça hiç kullanılmamış bebek ve çocuk kıyafetlerini dağıtmaya başladık." dedi.

 

Karayılan, Kırgızistan halkına, Deniz Fenerinden bu yardımın Kırgızistan'a gelmesinde emeği geçen Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliğine ve yardımları bağışlayanlara teşekkürlerini iletti.

 

Belovodskoye Okul Öncesi Çocuk Evi Müdürü Anna Gorohova, "Böyle güneşli ve kış gününde evimize çok güzel insanların gelmesi mutluluk verici. Bizler için çok güzel, kaliteli ve sıcak kıyafetler getirdiler. Böyle yardımseverlerin sayesinde bizim çocuklarımız mutlu olacak, çok teşekkür ederim." diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.