Kırtasiye Bayramı

02-10-2010

Yurdun dört bir yanındaki ilköğretim öğrencileri Deniz Feneri´nin eğitim yardımları kapsamında dağıttığı içi kırtasiye malzemesi ...

Yurdun dört bir yanındaki ilköğretim öğrencileri Deniz Feneri´nin eğitim yardımları kapsamında dağıttığı içi kırtasiye malzemesi dolu okul çantaları ile kırtasiye bayramı yapıyor.

Deniz Feneri´nin ihtiyaç sahibi öğrenciler için her yıl tekrar tekrar uyguladığı Mavi Kelebek projesi tam hız devam ediyor. Yurdun dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencileri bugünlerde Deniz Feneri´nin kendilerine armağan ettiği birbirinden güzel okul çantaları ile mutluluktan uçuyor. Çocuklara hediye edilen okul çantaları, hayırseverlerin bağışladığı kalem, defter, silgi, cetvel, kaplık ve boya gibi kırtasiye malzemeleriyle dolduruluyor. Çantalara ayrıca, diş sağlığı ve temizlik bilinci kazandırmak için diş fırçası, diş macunu, el sabunu ve hijyenik temizlik jeli de ekleniyor. Okul ve beslenme çantalarının yanında birbirinden güzel kırtasiye malzemelerini gören çocuklar kelimenin tam anlamıyla bayram ediyorlar. Kırtasiye setleri, Deniz Feneri sabit ve gezici giyim mağazalarından dağıtıldığı gibi okullara toplu olarak da ulaştırılıyor. Ayrıca Antalya´da düzenlenen özel bir törenle 264 öğrenciye kırtasiye seti hediye edildi. Törene Deniz Feneri Antalya Temsilcisi Ahmet Sargın ve Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya da katıldı. Deniz Feneri Derneği, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında; Bingöl, Çanakkale, Kars, Nevşehir, Çankırı, Karabük, Yozgat, Tekirdağ, Osmaniye, Çorum, Afyonkarahisar, Erzurum, Kilis, Hatay, Bursa, Hakkari, Adıyaman, Samsun, Kahramanmaraş, Düzce, Kocaeli, Ankara, Tokat, Ordu, Isparta, Gaziantep, Diyarbakır, Batman, Antalya, Denizli, İzmir, Balıkesir, Malatya, Şanlıurfa ve İstanbul´da toplam 4.736 öğrenciye kırtasiye seti ulaştırdı. Deniz Feneri´nin eğitim yardımları, eğitim yılı boyunca devam edecek.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam