Kız Kur'an Kursu Öğrencilerine Yardım | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Kız Kur'an Kursu Öğrencilerine Yardım
28-01-2011
Kız Kur'an Kursu Öğrencilerine Yardım

Kız Kur'an Kursu Öğrencilerine Yardım

Deniz Feneri 473 kız Kur'an kursunda okuyan 10 bin 726 öğrenciye piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 18 bin 325 Lira olan yardım malzemesi ...
Deniz Feneri 473 kız Kur'an kursunda okuyan 10 bin 726 öğrenciye piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 18 bin 325 Lira olan yardım malzemesi gönderdi.

Yurt içinde ve yurt dışında yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin yarlarına merhem olan Deniz Feneri Derneği, bu kez kız Kur'an kursu öğrencilerini sevindiriyor. Proje kapsamında il müftülükleri ile yazışmalar yapılarak Kur´an kurslarında eğitim gören kız öğrencilerin sayısı, yaş grubu gibi gerekli bilgiler alınıyor. Müftülükten alınan bilgiler kapsamında hazırlanan kıyafet setleri Kur'an Kurslarında öğrenim gören öğrencilere ulaştırılmak üzere müftülüklere gönderiliyor. Hazırlanan her bir giyim setinde etek, pantolon, eşarp, şal, tunik, badi ve gömlek bulunuyor. Öğrencilere kıyafetlerin yanı sıra diş fırçası, diş macunu, dil ve yanak temizleyicisi, anti bakteriyel jel ve sabundan oluşan temizlik setleri gönderiliyor. Şu ana kadar Batman, Siirt, Hakkâri, Ordu, Giresun, Şanlıurfa, Adıyaman, Bingöl, Erzurum ve Malatya'da il müftülüklerine bağlı eğitim veren 313 Kur'an kursunda okuyan 7 bin 644 öğrenciye piyasa değeri yaklaşık 688 bin 246 Lira olan yardım kolileri ulaştırıldı. Deniz Feneri 28 Ocak 2011 Cuma günü Diyarbakır ve Mardin´de 159 kız Kur´an kursunda eğitim gören 2 bin 982 öğrenci için 330 bin Lira değerinde yardımları yola çıkaracak. Deniz Feneri böylece Türkiye´nin 15 ilinde, 473 kız Kur´an kursunda eğitim gören 10 bin 726 öğrenciye piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 18 bin 325 Lira olan yardım malzemesi ulaştırmış olacak.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.