HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Kurban Gönüllüleri ile toplantı yapıldı
12-08-2017
Kurban Gönüllüleri ile toplantı yapıldı

Kurban Gönüllüleri ile toplantı yapıldı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da vekâletle kurban kesecek olan Deniz Feneri Derneği 35 ülkede görev alacak kurban gönüllüleri ile kurbana hazırlık toplantısı yaptı.

Deniz Feneri Derneği, kurulduğu günden bu yana hayırseverlerin kurbanlarını ülkemizde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde keserek, kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bu yıl da vekâletle kurban kesmek için tüm hazırlıklarını tamamlayan dernek, hayırseverlerin kurbanlarının kesileceği ülkelerde görev alacak gönüllüleriyle İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan genel merkezinde bir toplantı yaptı.

 

Konferans salonunda bulunan misafirlere Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı  Av. Mehmet Cengiz  bir açılış ve hoşgeldiniz konuşması yaptı. Cengiz konuşmasında gönüllülerin evlerinden, ailelerinden ve sevdiklerinden bayram zamanı ayrılıp mazlum coğrafyalardaki kardeşlerinin yanlarında kurban için bulunmasının önemine vurgu yaptı.

 

Ardından Deniz Feneri Derneği yönetim vekili Recep Koçak kurban gönüllülerine Deniz Feneri’nin kurban hassasiyetleri ile ilgili görsel sunum yaptı. misafirlere temsili kurban kesme anına yönelik bilgilendirme ile birlikte  geçtiğimiz yıllarda kesilen kurban görüntülerinden derlenmiş görüntüler izletildi.

 

Sinevizyon gösteriminin ardından Deniz Feneri uluslararası ilişkiler koordinatörü Yavuz İnan kurbanda yapılması ve yapılmaması gerekenlerin anlatıldığı bir sunum yaptı. Yavuz İnan  yaptığı sunumda, bu yıl Deniz Feneri’nin yurt dışı kurban kesimlerinde görev alacak gönüllülere geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen organizasyonlardan derlenen görüntüleri izleterek derneğin kurban kesimi ile ilgili hassasiyetlerini tek tek anlattı.

 

Genel Başkan yardımcısı Turan Yalçın’ın da hazır bulunduğu ve kurban hazırlıklarının gözden geçirildiği program, Deniz Feneri Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in teşekkür konuşması ile sona erdi.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.