Memur-Sen'den Pakistan'a Yardım Kampanyası | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Memur-Sen'den Pakistan'a Yardım Kampanyası
27-08-2010
Memur-Sen'den Pakistan'a Yardım Kampanyası

Memur-Sen'den Pakistan'a Yardım Kampanyası

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Pakistan'da meydana gelen sel felaketinin ardından üyeleri aracılığı ile 100 bin TL ve bu parayı ve...
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Pakistan'da meydana gelen sel felaketinin ardından üyeleri aracılığı ile 100 bin TL topladıklarını ve bu parayı Cansuyu, Deniz Feneri, İ.H.H, Kimse Yok Mu? ve Yardım Eli dernekleri aracılığıyla Pakistan'a göndereceklerini söyledi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Pakistan'da meydana gelen sel felaketinin ardından üyeleri aracılığı ile 100 bin TL topladıklarını ve bu parayı Cansuyu, Deniz Feneri, İ.H.H, Kimse Yok Mu? ve Yardım Eli dernekleri aracılığıyla Pakistan'a göndereceklerini söyledi. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Pakistan'da meydana gelen sel felaketinin ardından üyeleri aracılığı ile 100 bin TL topladıklarını ve bu parayı Cansuyu, Deniz Feneri, İ.H.H, Kimse Yok Mu? ve Yardım Eli dernekleri aracılığıyla Pakistan'a göndereceklerini söyledi. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Pakistan da meydana gelen sel felaketi dolayısıyla başlattıkları yardım kampanyasına ilişkin sendika genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya kampanyaya katılan Cansuyu, Deniz Feneri, İ.H.H, Kimse Yok Mu? ve Yardım Eli derneklerinin yöneticileri de katıldı. Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu yaptığı konuşmada, Pakistan'ın Türkiye için her zaman dost ve kardeş bir ülke olduğunu belirterek, Pakistan'da meydana gelen felaketin kendilerini derinden üzdüğünü söyledi. Memur-Sen olarak, gerek ulusal gerek uluslararası alanda insanlığı ilgilendiren sorunların çözümüne katkı sunmak için sivil toplum kuruluşlarıyla ortak hareket ederek yaptıkları çalışmalardan birini daha harekete geçirdiklerini belirten Gündoğdu, Pakistan'da meydana gelen sel felaketinin oldukça büyük çapta bir hasar meydana getirdiğini söyledi. Felaketin ardından Memur-Sen olarak üyeleri ile birlikte hemen harekete geçtiklerini anlatan Gündoğdu, bu kapsamda 100 bin TL topladıklarını söyledi. Gündoğdu, Cansuyu, Deniz Feneri, İ.HH, Kimse Yok Mu ve Yardım Eli derneklerinin yardım kampanyasına katkıda bulunduklarını anlattı. Deniz Feneri Derneği yöneticisi Mehmet Cengiz, Türk milletinin her zaman Pakistan'ın yanında yer aldığını belirterek, yaşanan bu olayda da yine yanında yer alacağını söyledi. Sel felaketinin ardından Pakistan'a ilk olarak gıda yardımında bulunduklarını anlatan Cengiz, Pakistan'da hayırseverlerin sesini duyurmaya devam edeceklerini söyledi. HAYIR İHRACATI Yardım Eli Derneği'nden Erdoğan Karacakaya ise, herkesin bulunduğu yerden Pakistanlı kardeşleri için yapabileceği birşeyler olduğunu söyledi. Karacakaya, Türkiye'nin en büyük ihracatının hayır ihracatı olduğunu belirterek, sel felaketinin hemen ardından bölgede yardım çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Kimse Yok Mu Derneği yöneticisi Mesut Altındağ ise, uluslararası bir dernek olduklarını ve dünyanın birçok ülkesinde yardım çalışmalarında yer aldıklarını söyledi. Pakistan için 6 milyon TL yardım topladıklarını ifade eden Altındağ, TCDD ile bir protokol imzalayarak toplanan yardımları göndereceklerini anlattı. İHH adına söz alan Hanefi Sinan da, derneklerinin 365 gün Pakistan'da yer aldıklarını ve yardım çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti. Konuşmaların ardından Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu topladıkları 100 bin TL'yi beş dernek arasında 20 bin TL şeklindeki çekler ile takdim etti.
Memur-Sen'den Pakistan'a Yardım Kampanyası
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.