Mersin'de Şehit Aileleri ve Yetim Yavrularımızla İftarda Buluştuk

20-04-2022

Deniz Feneri Derneği Akdeniz Temsilciliği, Mersin’de ikamet eden şehit aileleri ve yetim yavrularımızın katılımıyla 250 kişilik iftar buluşması gerçekleştirdi.

Deniz Feneri Derneği Akdeniz Temsilciliği, Mersin’de ikamet eden şehit aileleri ve yetim yavrularımızın katılımıyla 250 kişilik iftar buluşması gerçekleştirdi.

İftar davetimize Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veysel Topkaya Beyefendi, Şube Müdürü Teslime Yılmaz Hanımefendi, İl Emniyet Şube Müdürü, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Dönmez, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Mersin Şube Başkanı Fatih Tuncer Beyefendi, Ensar Vakfı Mersin Şube Başkanı Bayram Akduman Beyefendi, bağışçı ve gönüllülerimiz icabet etti.

Programda, vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak üzere sürdürdüğümüz Bin Şehit Bin Su Kuyusu projemizin tanıtım videosu yayınlandı ve akabinde duygu dolu anlar yaşandı. Program MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Dönmez ve Türkiye Harp Malulü Gaziler ve Şehit Yakınları Derneği tarafından Deniz Feneri Akdeniz Bölge Temsilcisi Ahmet Sargın'a plaket takdimi ile sona erdi.

Gerçekleştirilen iftar buluşması ile alakalı Deniz Feneri Derneği Akdeniz Temsilcisi Mehmet Sargın Beyefendi duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Deniz Feneri Derneği olarak Mersin'de düzenlediğimiz yıllar sonra ilk iftar programıydı ve bu programı şehit ailelerimiz ve yetim çocuklarımızla birlikte yaptık. Yemekten sonra Bin Şehit Bin Su Kuyusu projesinin tanıtım videosunu izlerken ailelerin birçoğunda hüzün ve gözyaşı gördük, çok duygulu anlar yaşandı. Programın akabinde birçok şehit ailesi gelip uzun uzun teşekkürler ile minnetlerini bildirdiler. Yetim çocuklarımız da çok sevindiler. Ortam gerçekten çok güzeldi. O ailelerle, yetim yavrularımızla birlikte olmak çok güzeldi. İnşallah Mersin'deki programlarımıza bundan sonraki yıllarda da devam edeceğiz.”

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam