Haberler

Minik Şampiyonlar Deniz Feneri'nde

12-03-2009

Öğrenci Kumanyası Projemiz çerçevesinde öğrencilerine her gün öğle yemeği ulaştırdığımız Mevlana İlköğretim Okulu‘nun Deniz...

Öğrenci Kumanyası Projemiz çerçevesinde öğrencilerine her gün öğle yemeği ulaştırdığımız Mevlana İlköğretim Okulu‘nun Atletizm Takımı, kazandığı madalyalarıyla birlikte Deniz Feneri'ni ziyarete geldi.

10 yıldır 2 milyonu aşkın kişinin, 500 bin ailenin, binlerce okulun, binlerce köyün- kasabanın, yüzlerce kuruluşun – derneğin elinden tuttu Deniz Feneri . Yardım taleplerine herkesten önce cevap verdi. Aşı olmaya aş, işi olmayana iş imkanı sağlamak için tüm kaynaklarını seferber etti. Samimiyetle elinden tutulanlar da, aynı samimiyetle geri döndüler Deniz Feneri 'ne. Kimi zaman ihtiyaçlılık hallerinin bittiğini belirtip Bize gönderdiğiniz yardımları artık başka ihtiyaç sahiplerine gönderin dediler. Kimi zaman da sayenizde başardık deyip, belgeledikleri başarılarını haber verdiler. Bunun son örneği İstanbul'un Anadolu yakasının en fazla göç alan ilçelerinden Sultanbeyli'nde yaşandı. Öğrenci Kumanyası Projemiz çerçevesinde öğrencilerine her gün öğle yemeği ulaştırdığımız Mevlana İlköğretim Okulu‘nun Atletizm Takımı, kazandığı madalyalarıyla birlikte Deniz Feneri 'ni ziyarete geldi. Yeterli teknik imkanlara sahip değil Mevlana İlköğretim Okulu. Ancak okul, azimli öğretmen ve öğrencilere sahip. Öğretmen ve okul idarecilerinin gayretleriyle, İl Milli Eğitim'in konaklama, Deniz Feneri 'nin sağladığı kuru gıda, et ve kahvaltılık desteğiyle Abant'ta müsabakalara hazırlanan Mevlana İlköğretim Okulu Atletizm Takımı derece üstüne derece yaptı. Minik Kızlar 1200 Metre Koşusunda okul öğrencisi Necla Kulik Türkiye beşincisi oldu. Okulun Kız Atletizm Takımı Türkiye Şampiyonası'nda ikincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Erkekler ise Nisan ayında Amasya'da yapılacak müsabakalara 2008 İstanbul İl Birincisi olarak katılacaklar. Şampiyonlarımız geçtiğimiz günlerde Marmara Temsilciliğimizin misafiri oldular. Okul aile birliği, idare ve öğretmenlerce belirlenen 71 ihtiyaç sahibi öğrenci arasında kupaları ve madalyalarıyla şampiyon atletlerimiz de vardı. Giyim mağazamızda gönüllü ve çalışan abla ve ağabeyleri eşliğinde kendi tercihlerine göre ve ihtiyaçları doğrultusunda giyindiler. Hayatla Yarışan minik sporcularımız kendilerine ikram edilen öğle yemeğinin ardından elleri dolu olarak uğurlandılar. Deniz Feneri ailesi olarak Mevlana İlköğretim Okulu Atletizm Takımı'nı tebrik ediyor, yeni müsabakalarda başarılarının artarak sürmesini diliyoruz.

Toplam