Minik Sporculara Destek Devam Ediyor | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Minik Sporculara Destek Devam Ediyor
15-01-2008
Minik Sporculara Destek Devam Ediyor

Minik Sporculara Destek Devam Ediyor

Yoksul aile çocuklarının sosyal hayata katılmalarını amaçlayan Sporla Eğitim Projesi´nin bu haftaki konukları Gazeteci Sami Özey ve Halk ...
Yoksul aile çocuklarının sosyal hayata katılmalarını amaçlayan Sporla Eğitim Projesi´nin bu haftaki konukları Gazeteci Sami Özey ve Halk Müziği Sanatçısı İzzet Aktaş idi.

Deniz Feneri Derneği tarafından gerçekleştirilen ve yoksul aile çocuklarının sosyal hayata katılmalarını amaçlayan Sporla Eğitim Projesi´nin bu haftaki konukları Gazeteci Sami Özey ve Halk Müziği Sanatçısı İzzet Aktaş idi. Minik sporcuları ziyaret eden Özey ve Aktaş´ın, çocuklarla olan güzel diyalogları dikkat çekti. Çocuklarla penaltı atışan ve mini bir maç yapan Sami Özey, çocukluk anılarını da paylaştı. Özey, "Çok büyük ve çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Bizim sporculuk dönemimizde Kadırga ve Okmeydanı´nın çamurlu sahalarına kilometrelerce yürüyerek spor yapardık. Siz bu yoksul çocukların mutlu olacağı işleri ayaklarına getiriyorsunuz. Emeği geçen herkesi tebrik ederim." dedi. Şu anda İstanbul´un her iki yakasında 200´ü aşkın çocuk Deniz Feneri tarafından yürütülen bu projeden faydalanıyor. Sporla Eğitim Projesi Hakkında Sporla Eğitim Projesi, Deniz Feneri ´nden yardım almış ve almakta olan ailelerin çocuklarının, futbol, basketbol, yüzme, masa tenisi ve tekvando gibi spor dallarında eğitim almalarını, kendilerini geliştirmelerini sağlamayı ve onların sağlıklı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Yoksul aile çocuklarının sosyal hayata katılmaları ve içinde bulundukları zor durumdan kurtarılarak hem bedenen hem de ruhen sağlıklı bireyler olması projenin amaçlarının başında gelmektedir.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.