HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Mozambik'te Köyümüz Oldu
02-11-2008
Mozambik'te Köyümüz Oldu

Mozambik'te Köyümüz Oldu

Genellikle açlık ve yoksulluk haberleriyle adı duyulan bir ülke Mozambik. Ülke ya açlık ya da doğal afetlerle haber bültenlerinde yerini 2007...
Genellikle açlık ve yoksulluk haberleriyle adı duyulan bir ülke Mozambik. Ülke ya açlık ya da doğal afetlerle haber bültenlerinde yerini alır. 2007 yılında da hortum ve sel felaketiyle anılmıştı Mozambik adı.

Genellikle açlık ve yoksulluk haberleriyle adı duyulan bir ülke Mozambik. Ülke ya açlık ya da doğal afetlerle haber bültenlerinde yerini alır. 2007 yılında da hortum ve sel felaketiyle anılmıştı Mozambik adı. Mozambikli selzedeler için bölgede incelemeler yapan Deniz Feneri , selde evini kaybeden 100 aileye ev yaparak selden yokolan bir köyü tekrar kurma kararı almıştı. Mozambik'in Sofala eyaletinde İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) ve Muslim Aid ile birlikte 2007 Temmuz'unda temel atılarak köy projesine başlandı. Projeye İKÖ'nün bir alt kurumu olan İslam Dayanışma Fonu (ISF) 100.000 Dolar, Deniz Feneri 100.000 Dolar ve İngiltere merkezli Muslim Aid de 30.000 Dolar katkı sağladı. İKÖ ve ISF yetkilileri ile bölgeye giderek Mozambik Hükümeti ile bir anlaşma imzaladık. Her bir aileye Mozambik Devleti tarafından verilen 1200 metrekare arazi üzerine inşa edilecek ve 2007 sonunda bitmesi planlanan 36 metrekarelik evler öngörülen tarihten önce, 2007 Ekim ayında tamamlandı. Bağışçı ve gönüllülerimizden aldığımız güçle tamamladığımız 100 evlik köyümüzün teslim töreni 1 Kasım 2008 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Destekleri için tüm gönüllü ve bağışçılarımıza teşekkür ediyor, Mozambikli selzedelere evlerinde huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyoruz.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.