Mülteci Çocukların Dileklerini Gerçekleştirin | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Mülteci Çocukların Dileklerini Gerçekleştirin
20-04-2013
Mülteci Çocukların Dileklerini Gerçekleştirin

Mülteci Çocukların Dileklerini Gerçekleştirin

Suriye'yi ve özgürlüğü seviyorum Beşşar'dan nefret ediyorum çünkü O babamın katili.
Suriyeli mülteci çocukların masum dilekleri www.1001dilek.com adresinde sizleri bekliyor.
 • "Üç ay önce savaş nedeniyle Türkiye´ye geldik Suriye'de Esad bütün insanları öldürüyordu.."
 • "Türkiye´nin her şeyi güzel olmasına rağmen kedi vatanıma dönmeyi istiyorum."
 • "Yok olan evimizi özledim akrabalarımı, arkadaşlarımı, okulumu, memleketimin ekmeğini, vatanımın toprağını çok özledim.."
 • "Büyüyünce iç mimar olacağım. Yıkılan Suriye'yi tekrar kurmak için eskisinden daha güzel olsun diye."
 • "Ben Suriye'de ve Türkiye'de şairim arkadaşlarıma şiir okuyorum. Çok sevimliyim gülmeyi ve insanları güldürmeyi çok seviyorum. Suriye'ye dönmek istiyorum orada büyümek istiyorum ve komutan olmak istiyorum. Ama sizi hiç unutmayacağım."
 • "10 yaşındayım en sevdiğim renk kırmızı din dersini ve matematik dersini severim. bu dünyadaki hedefim Filistin´i kurtarmak ve Amerika´yı dünyanın en büyük İslam devleti yapmak ve İsrail´i yok etmek"
 • "İsmim israa 12 yaşındayım ben savaşta yaralandım sol elimden ve sağ ayağımdan iki yaram var."
 • "Suriye'yi ve özgürlüğü seviyorum Beşşar'dan nefret ediyorum çünkü O babamın katili." Bu çocuklar, Türkiye´ye sığınan Suriyeli mülteci çocuklara ait. Kendilerine reva görülen bir zulüm nedeniyle, evlerini, akrabalarını, arkadaşlarını, sevdiklerini, okullarını, alışkanlıklarını, oyuncaklarını geride bırakarak; dillerini bilmedikleri bir başka ülkeye göçmüş, minik yüreklerinde koca koca dünyalar, zayıf omuzlarında devasa yükler taşıyan çocuklara... 1001 Çocuk 100 Dilek Projesi Kimi çocuklar var ki anlamını dahi bilmediği bir sıfatla "mülteci" yasar, doğduğu ülkede yasamayı kim istemez ki; anne ve baba şefkatinden uzak bir çocuk düşünün, doğduğu evde büyümeyi kim dilemez ki? Suriye'den ülkemize gelen misafir çocuklar hayatlarını, yaşantılarını, sıkıntılarını, sevinçlerini, kederlerini, isteklerini, gelecekten beklediklerini, hayallerini, umutlarını kısaca her şeylerini bir mektupla Deniz Feneri'ne yolladı. Dilekler www.1001dilek.com adresinde yayınlandı ve hayırseverlerin onları gerçekleştirmesini bekliyor. Kimi getiremediği oyuncak bebeğinin yerine yenisi istiyor, kimi oyuncak araba, kimi defter kalem kimi de sadece yatağına nevresim. Ama tüm çocukların ortak isteği ülkelerine, evlerine geri dönmek... 28.000 Dilek Gerçekleşti Bu yıl 11. kez uygulanan projeye, geçen yıllarda katılan 28.000 çocuğun dileği gerçek oldu. Tüm Dünya Çocuklarına Açık Yıllar içinde Pakistan, Nijer, Endonezya Açe, Makedonya, Filistin, Lübnan, Irak, Kırım ve Bosna´dan da dilek mektupları ulaştı elimize ve dilekler sahipleri ile buluştu. Bu ülkelerden çocukları Türkiye´ye getirdik, konuk ettik. Ülkeler arası iyilik elçisi oldu onlar. Türkiye´mizden mutluluk, sevinç ve neşe götürdüler ülkelerine. Dilekler Sizi Bekliyor Siz de www.1001dilek.com adresli sitemizden yüzlerce Suriyeli misafir çocuğun tertemiz duygularını, umutlarını okuyup dilekleri gerçekleştirebilirsiniz. Haydi, hep birlikte tüm çocukların hayallerine ışık olalım, dileklerini hep beraber gerçekleştirelim ve onları sevindirelim...
 • Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
  bilgi almak için lütfen kardeş
  sitelerimizi inceleyiniz.