HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Myanmar'da Çok Az İnsana Yardım Ulaştı
24-05-2008
Myanmar'da Çok Az İnsana Yardım Ulaştı

Myanmar'da Çok Az İnsana Yardım Ulaştı

Birleşmiş Milletler (BM), Myanmar'ı vuran Nargis kasırgasından etkilenen iki buçuk milyon kişinin ancak dörtte birinin yardım alabildiğini ...
Birleşmiş Milletler (BM), Myanmar'ı vuran Nargis kasırgasından etkilenen iki buçuk milyon kişinin ancak dörtte birinin yardım alabildiğini bildirdi.

Birleşmiş Milletler (BM), Myanmar'ı vuran Nargis kasırgasından etkilenen iki buçuk milyon kişinin ancak dörtte birinin yardım alabildiğini bildirdi. Uluslararası kamuoyunun, yardımlar için kapılarını yeterince açmamakla suçladığı Myanmar yönetimi, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon'u ağırlıyor. Genel Sekreter, "Gördüklerimden büyük üzüntü duydum. İnsanlar hayatlarını kaybetti, evler yerle bir oldu. Sokaklar, caddeler sular altında kalmış, pirinç tarlaları sular altında. Çok kaygılıyım" dedi. Ban Ki Moon'un, ülkenin askeri yönetiminin lideri general Than Shwe ile bugün biraraya gelmesi bekleniyor. Kasırganın en etkili olduğu, Irrawaddy deltasında incelemelerde bulunan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'ne, helikopterle felaketin boyutları gösterildi. Ban Ki Moon'a Myanmarlı yetkililerce, çok düzenli bir şekilde hazırlanmış olması dikkat çeken bir çadır kent gezdirildi. Ülkeyi 2 Mayıs'ta vuran felakette 134 binden fazla kişi öldü yada kayboldu.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.