Pakistan Acil Yardım Bekliyor, 3 Milyon Kişi Evsiz

25-10-2005

7.6 şiddetindeki depremle sarsılan Pakistan, yaralarını sarabilmek için tüm dünyadan acil yardım bekliyor. Zorlu kış koşullarının yavaş yavaş kendini göstermeye başladığı bölgede hala çadır bulamayan yüz binlerce insan var.

BM Genel Sekreteri Kofi Annan, BM´ye üye bütün ülkelerden yardımlarında cömert olmalarını isterken, 312 milyon dolarlık acil yardım çağrısına karşın şimdiye kadar sadece 43 milyon dolarlık bağışta bulunulduğunu, bunun yanında 43 milyon dolarlık da bağış vaadi yapıldığını açıkladı.

Annan, kış yaklaşırken çoğu hala açıkta uyuyan ve çeşitli tehlikelerle karşı karşıya bulunan 3 milyon evsize barınak sağlamak için zamanla yarışıldığını söyledi. Özellikle helikopter, kış koşullarına uygun çadır ve diğer geçici barınaklara ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Annan, kapanan yollar yüzünden mahsur kalan binlerce yaralının her türlü tıbbi yardıma acil ihtiyaç duyduğunu belirtti. Bölge için gereken acil ihtiyaçlar şöyle: 50 bin adet kışlık çadır, 1 milyon battaniye, Isıtma Teçhizatı, Su Arıtma Tabletleri, Tifo için ilaç ve Antibiyotik, Yüksek enerjili Bisküviler ve Diğer Enerji Yiyecekleri, Cesetler için Dezenfektan ve Helikopter.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam