HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Pakistan'da Deprem: Ölü Sayısı 200'ü Aştı
30-10-2008
Pakistan'da Deprem: Ölü Sayısı 200'ü Aştı

Pakistan'da Deprem: Ölü Sayısı 200'ü Aştı

Ardarda meydana gelen depremler 200 kişinin ölümüne neden olurken, binlerce kişi enkaz altında kaldı. Onbinlerce kişi ise mülteci konumunda....
Ardarda meydana gelen depremler 200 kişinin ölümüne neden olurken, binlerce kişi enkaz altında kaldı. Onbinlerce kişi ise mülteci konumunda. Soğuk ve sarp arazi yardım çalışmalarını zorlaştırıyor.

Pakistan'ın batısında, Afganistan yakınlarında Richter ölçeğine göre 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre depremde 200 kişi öldü. Polis, yerel saatle sabaha karşı meydana gelen ve toprak kaymasına da neden olan depremde ölenlerin çoğunun Ketta kentinin yaklaşık 50 kilometre doğusundaki Ziarat bölgesinde olduğunu belirtti. Amerikan Jeofizik Enstitüsü, depremin merkez üssünün Pakistan'ın Ketta kentinin yaklaşık 70 kilometre kuzeydoğusu ile Afganistan'ın Kandahar kentinin yaklaşık 185 kilometre güneydoğusunda yerin 10 kilometre altında olduğunu kaydetti. Kurtarma ekiplerinin uzak köylere ulaşmasıyla depremdeki can kaybının artmasından endişe edildiğini belirten yetkililer, depremde yüzlerce kişinin yaralandığını, 15 bin kişinin evsiz kaldığını söyledi. İkinci Deprem Yıktı Pakistan'ın Belucistan eyaletinde, sabaha karşı meydana gelen şiddetli depremden yaklaşık 12 saat sonra 6,2 büyüklüğünde bir sarsıntı daha oldu. Sabah meydana gelen depremde 200 den fazla kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin enkaz altında ve binlerce kişinin mülteci durumunda olduğu bildirildi. Bölgenin soğuk olması ve sarp bir yerde olması yardımların ulaşmasını zorlaştırıyor. Deniz Feneri 'nin Pakistan'da bulunan ekipleri bölgede incelemelerini sürdürüyorlar.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.