Pakistan İçin Dikiş Makinesini Sattı | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Pakistan İçin Dikiş Makinesini Sattı
18-09-2010
Pakistan İçin Dikiş Makinesini Sattı

Pakistan İçin Dikiş Makinesini Sattı

Pakistan'a yardım edebilmek için yıllardır kullandığı gençlik hatırası dikişi makinesini satan Makbule Uyar (82), 15 günde 600 TL ...
Pakistan'a yardım edebilmek için yıllardır kullandığı gençlik hatırası dikişi makinesini satan Makbule Uyar (82), 15 günde 600 TL topladı.

Geçtiğimiz ay meydana gelen sel felaketi sonrasında büyük hasar meydana gelen Pakistan'a Türkiye'den yardımlar gitmeye devam ediyor. Devlet çapında yürütülen kampanyaların yanı sıra vatandaşlar da bireysel çabalarıyla Pakistan'a yardım eli uzatmaya çalışıyor. Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan 82 yaşındaki Makbule Uyar da bunlardan sadece biri. Pakistan'a yardım edebilmek için 15 gün önce evindeki eşyaları sergileyen Uyar, açtığı sergide kendisi için manevi değeri yüksek eşyalarını satışa çıkardı. Bu eşyalardan kendisini en fazla üzen ise dikiş makinesi oldu. Genç kızken duygularını işlediği dikiş makinesini Pakistan için satan Makbule Uyar, "Ölmeden önce Pakistanlı kardeşlerime yardımım dokunursa ne mutlu bana. Önemli olan onların mutlu olması." dedi. Gençlik yıllarında muhabir olarak çalışırken Filipinler'e gittiğini ve orada kendisine sadece Pakistanlıların kucak açtığını belirten Uyar şöyle konuştu: "Onlar bizim zor zamanlarımızda hep yanımızda oldu. Şimdi sıra bizde. Ben bu insanlar için dikiş makinamı satmışım çok mu? Ölmeden önce elime ne varsa satışa çıkararak insanların manevi olarak Pakistan'ı düşünmelerini sağladım. Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu. 15 gün boyunca açık kalan sergi sürecinde 600 TL para toplayan Makbule Uyar, ayrıca bir kamyonet dolusu giyecek ve yiyecek eşyasının da toplanmasına ön ayak oldu.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.