Ramazan Gönüllülerimizle Buluştuk | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Ramazan Gönüllülerimizle Buluştuk
22-06-2019
Ramazan Gönüllülerimizle Buluştuk

Ramazan Gönüllülerimizle Buluştuk

2019 Ramazan faaliyetlerimizde yurtdıışına giden gönüllülerimizi Genel Merkezimiz'de ağırladık.

Kurulduğu günden bu güne 24 yıldır dünyanın dört bir yanına kesintisiz iyilik götüren Deniz Feneri Derneği bu faaliyetlerini bağışçıları ve gönüllüleri sayesinde gerçekleştirnektedir. Derneğimiz zaman zaman çeşitli vesilelerle gönüllüleri ile bir araya gelmekte, onlarla hasb-ı hal etmektedir. 

 

2019 Ramazan ayında Asya'dan Balkanlar'a, Orta Doğu'dan Afrika'ya 34 ülkeye giden, orada Türk insanın iyilik elini ihtiyaç sahiplerine uzatan gönüllülerimizle Genel Merkezimiz'de bir araya geldik. 

 

Gönüllülerimiz gittikleri ülkelerde yaşadıkları deneyimlerini, Türk insanının yardımseverliğinin ve Deniz Feneri'nin faaliyetlerinin ne demek olduğunu, uzak coğrafyalarda, dağ başlarındaki köylerde bile Müslüman Türk halkının beklendiğini birinci ağızdan anlatma fırsatı buldular. Programda bir konuşma yapan Dernek Başkanımız Av.Mehmet Cengiz, yapılan onlarca faaliyetin, milyonlarca liralık yardımın bağışçı ve gönüllülerimiz eliyle gerçekleştirildiğini ve Deniz Feneri'ni mazlumların umudu haline getiren gücün işte bu gönüllü desteği olduğunu vurguladı. 

 

Program, katılımcılara plaket takdimi ve aile fotoğrafı çekimiyle son buldu. 

 

Bosna Hersek'in bir köyünden Filipinler Moro'daki bir kasabaya, Burkina Faso'da çalı evlerden oluşan bir beldeden Suriye'deki mülteci kamplarına kadar ulaşan yardımlarımız, o beldelerde bizleri bekleyenlere umut oluyor. Bu umudun yeşermesini ve her geçen gün büyümesini sağlayan bağışçılarımıza ve gönüllülerimize bir kere daha teşekkür ederiz. 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.