Haberler

Sağlık Çalışanlarımız İçin Su Kuyusu Açtık

13-06-2020

Fedakar sağlık çalışanlarımız adına Somali'de su kuyusu açtık.

Bağışçılarımızın destekleriyle açtığımız Deniz Feneri su kuyuları onbirlerce insana hizmet etmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük sorunlarından biri olan temiz ve içilebilir su sıkıntısı için yıllardır çalışıyoruz. Bu amaçla Asya ve Afrika'da 1700'den fazla su kuyusu açtık ve açmaya da devam ediyoruz.

Pandemi döneminde canla başla çalışıp milletimizin sağlığını kendi sağlığından önce düşünen sağlık çalışanlarımız adına da Somali'de bir su kuyusu açtık. Afyonkarahisar, Akdeniz ve Doğu Anadolu Temsilciliklerimiz'in girişimleriyle kısa sürede tamamlanan TC Sağlık Çalışanları Su Kuyusu Somali'de hizmete girdi.

Yaklaşık 1500 kişinin faydalanacağı kuyumuz, bölge halknın en önemli ihtiyacına çare olacağı gibi fedakar sağlık çalışanlarımız da edilen dualara ortak olacaklar.

Şehitlerimizi de Unutmadık

2017 yılında Diyarbakır'da hain terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu şehit olan Polis Özel Harekat (PÖH) Ahmet Alp Taşdemir adına da yine Somali'de su kuyusu açtık. Genç İyilik birimimizin hayırsever gençlerinin ön ayak olduğu proje ile şehidimizin adı ülkemizden binlerce km ötede yaşacak ve su içen kardeşlerimizin dualarında olacak.

Bu vesileyle ülkemiz ve milletimiz için çalışan, gerekirse canını seve seve feda eden tüm sağlık çalışanlarımıza, tüm şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

\"\"

\"\"

\"\"

Toplam