Şanlıurfa'da iyilik gönüllüleri ile buluştuk

30-03-2017

Deniz Feneri Derneğinin “Gönüllüyüm Gönüllüsün Gönüllüyüz” projesi kapsamında organize ettiği eğitim programlarının biri de Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Programın açılış Deniz Feneri Derneği Şanlıurfa Temsilcisi Osman Gerem yaptı. Gerem’in konuşmasının ardından Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak, derneğin kuruluş hikayesini anlattı ve gönüllülerin Deniz Fenerinde hangi alanlarda ne tür destekler verebileceğini izah etti.

Koçak davetli grubuna, “Bunca kötülüğün yaşandığı dünyamızda iyiliklerin yaygınlaştırılması için gönüllü desteğinize her daim ihtiyacımız var. İyiler aktif hale geldikçe dünyamız güzelleşecek, iyilikler hakim olacak. Her biriniz bir Afrika ülkesine Deniz Feneri ya da başka bir sivil toplum kuruluşu aracılığıyla gönüllü olarak gidip ihtiyaç sahiplerinin yüreğine dokunmayı hedefleyin. Gün olur dualarınızın gerçekleştiğini görürsünüz” dedi.

İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman ise “Bir Yardım Kuruluşunda Gönüllü Olmak” konulu konuşmasını yaptı.

Yaman, konuşmasında hayatın içinden etkileyici kesitler sundu, çarpıcı hikayeler anlattı.

Yaman, “İyiliğin de afetleri vardır. İyilerin zayıf noktalarını, hangi durumlarda hata yapabileceklerini, istismar edilebileceklerini bilmeden yola çıkarsanız çabuk yorulursunuz, üzülürsünüz. Önemli olan uzun mesafeli iyilik koşusuna hazırlıklı olmak ve pes etmeyip bir ömür boyu iyiliklerin içinde kalmaya devam etmektir. Evlerini ziyarete gideceğiniz ihtiyaç sahibi ailelere dair önceden hazırlıklı olmanız onlara sağlayacağınız faydayı artıracaktır. Onların gerçeklerini bilerek yaşadıkları mekanlara gitmeniz yaşamanız muhtemel hayal kırıklıklarını önleyecek, onlarla doğru iletişim kurmanızı yardımcı olacaktır.” dedi.

Programın sonunda katılımcılarına sertifika verilen gönüllü eğitimi programına çok sayıda gönüllü ve gönüllü adayı katıldı.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam