Sıcak Havada Üşüyenler Var | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Sıcak Havada Üşüyenler Var
03-09-2013
Sıcak Havada Üşüyenler Var

Sıcak Havada Üşüyenler Var

Genel Merkezimizdeki giyim mağazamızdan her hafta onlarca aile yardım alıyor. O ailelerden bazılarının hikayesi çok etkileyici. O sizlerle ...
Genel Merkezimizdeki giyim mağazamızdan her hafta onlarca aile yardım alıyor. O ailelerden bazılarının hikayesi çok etkileyici. O hikâyelerden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.

Deniz Feneri giyim mağazaları verdiği hizmetlerle birçok ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bu mağazalarımız içinde en fazla ziyaret edilenlerden biri Zeytinburnu´nda bulunan Genel Merkez Giyim Mağazamız. Giyim mağazamızdan her hafta onlarca aile yardımı alıyor. O ailelerden bazılarının hikayesi çok etkileyici. O hikâyelerden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. Dertlerle, sıkıntılarla dolu hayat hikâyelerinden birisi de Mehmet Bey ve ailesinin yaşadıkları. Siirtli ailenin 4 çocuğu bulunuyor. En büyüğü 14 yaşında, en küçüğü ise 2 aylık olan çocuklar da gelmişler anne ve babalarıyla. Mehmet Bey daha 5 yaşındayken böbrek hastalığına yakalanmış, o zamanlar atlatmış hastalığı ancak yıllar sonra tekrar yakalanmış aynı hastalığa. Böbrek yetmezliği sebebiyle düzenli olarak tedavi gören Mehmet Bey, hastalığının şiddeti artınca çalışamaz hale gelmiş. Aile bireyleri kıyafetlerini seçerken, Mehmet Bey´in 4 yaşındaki kızı Melek dikkatimizi çekti. O, dünyadaki birçok dert ve tasadan habersiz yeni kıyafetler almanın sevincini yaşarken mağazadaki görevlilerin ve diğer ailelerin neşe kaynağı oldu. Mehmet Bey, "Hava ne kadar sıcak ama ben hastalığım nedeniyle çok üşüyorum ve ceket giymek zorunda kalıyorum" dedi ve şöyle devam etti sözlerine, "Ne olursa olsun çocuklarıma ve eşime bakmak zorundayım, gücümün yettiği kadar onlar için çabalayacağım." Aile daha sonra seçip beğendiği kıyafetlerini alarak Genel Merkezimizden ayrıldı. Mehmet Bey ve ailesine sıkıntılarını biraz olsun unutturabildiğimiz için mutlu hissediyoruz kendimizi. Bağışlarıyla destekte bulunan hayırseverlerimize Mehmet Bey ve ailesi adına teşekkürü borç biliyoruz.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.