Haberler

Siirt Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

24-02-2022

İhtiyaç sahiplerine giysi yardımı ulaştırmak üzere geçen sene Diyarbakır, Şırnak ve Mardin’de açtığımız geçici giyim mağazalarımızın bu sene ilk durağı Siirt oldu.

İhtiyaç sahiplerine giysi yardımı ulaştırmak üzere geçen sene Diyarbakır, Şırnak ve Mardin’de açtığımız geçici giyim mağazalarımızın bu seneki ilk durağı Siirt oldu.

Diyarbakır, Şırnak ve Mardin’de açtığımız geçici giyim mağazalarımız bini aşkın aileden on bine yakın ferdin giyim ihtiyaçlarının karşılanmasına vesile oldu. Siirt'de açılışını yaptığımız Geçici Giyim Mağazamız sayesinde yüzlerce aile zevkine uygun giysileri seçerek ve beğererek hiç bir ücret ödemeden sahip olacak. Aileler için yalnızca giyim malzemeleri değil aynı zamanda ihtiyaç duydukları gıda malzemelerini kapsayan kumanyaları ve ayrıca çocuklar için hazırladığımız "İyi ki Varsınız Çocuklar" hediye paketini de takdim ederek, ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinin gülmesine vesile oluyoruz.

Siirt Geçici Giyim Mağazamızın açılışına; Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Siirt İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Orhan Danış, Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız, Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Turan Yalçın, Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin Ertemel, Deniz Feneri Derneği Afet ve Saha Operasyon Müdürü Fatih Yıldız, Deniz Feneri Derneği Batman Gönüllüsü Şefik Aydın, Deniz Feneri Derneği Siirt Gönüllüsü Murat Acır, Kızılay İl Başkanı Nihat Altunç, Siirt İHH Temsilcisi Metin Yardım, Siirt Önder İl Başkanı Sebahattin Ataker, Siirt MİM Düşünce Platformu Başkanı Fatih Sevgili, Sadakataşı Derneği Güneydoğu Bölge Koordinatörü Mesut Karanfil, Deniz Feneri Derneği Gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi açılış konuşmalarında geçici giyim mağazalarımızın önemine değinerek mağazalarımızın bir sonraki rotasını şöyle işaret etti:

İyilik yolculuğunda 25 yılı geride bırakan derneğimizin yaklaşık on beş yıldır sürdürdüğü bir proje; Geçici Giyim Mağazası. Ülkemizin on iki noktasında sabit olarak ihtiyaç sahibi ailelere, yetimlere, öksüzlere hizmet veren giyim mağazalarımızın yanında il il, ilçe ilçe belli periyotlarda hizmet verdiğimiz geçici giyim mağazalarımız da var. Yaklaşık son iki aydır Diyarbakır, Şırnak ve Mardin’den sonra şimdi de Siirt’teyiz. Nasip olursa bir sonraki durağımız Batman olacak. Tüm gönüllülerimize ve bağışçılarımıza çok teşekkür ediyorum; iyi ki varsınız!

Deniz Feneri yetkilileri ve gönüllüleri 15 gün hizmet verecek Siirt Geçici Giyim Mağazamızda 550 aileden toplamda 4000’i aşkın ferde ulaşmayı hedefliyor. İlimizde tespit edilen ihtiyaç sahipleri açılışımız ile beraber mağazamıza davet edilerek dışarıda bir mağazada alışveriş yapar gibi deneyerek ve seçerek isteklerine uygun elbiseleri temin etmeye başladılar. Ayrıca ailelerimize gıda ve çocukları için oyuncak, kırtasiye seti ve “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketi ulaştırılıyor.

Gittiğimiz her ilde bizleri coşkuyla karşılayan gönüllülerimize, daha fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşabilmemiz için bizleri destekleyen öncülerimize teşekkürü borç biliriz. İçini ısıttığımız her kardeşimiz için bağışçılarımıza minnettarız.

Geçici Giyim Mağazalarımıza destek vermek için; 1 mont, 1 kazak, 1 bot ve 1 pantolondan oluşan giyim setimizi 300 TL ile bağışlayabilirsiniz. SMS ile yardım için 5560’a GİYİM yazıp 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Toplam